Iwona Góralczyk

Tysiąc cegiełek z Golubia-Dobrzynia na pomoc rolnikom z gminy Rogowo

W gminie Golub-Dobrzyń sprzedano 1000 cegiełek. Zebrano i przekazano 40 tys. zł wsparcia rolnikom z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, którzy ponieśli Fot. iwo W gminie Golub-Dobrzyń sprzedano 1000 cegiełek. Zebrano i przekazano 40 tys. zł wsparcia rolnikom z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, którzy ponieśli dotkliwe straty podczas nawałnicy.
Iwona Góralczyk

Mieszkańcy gminy Golub-Dobrzyń wsparli rolników z gminy Rogowo. Zebrano 40 tysięcy złotych na wsparcie poszkodowanych przez nawałnice.

Dwudziestu rolników z gminy Rogowo (powiat żniński), których gospodarstwa najbardziej ucierpiały podczas sierpniowej nawałnicy, otrzymało finansowe wsparcie od mieszkańców gminy Golub-Dobrzyń. W sumie na konta wpłynęło 40 tysięcy złotych.

Przekazać wsparcie do Rogowa pojechali Krzysztof Pieczka - sekretarz gminy Golub-Dobrzyń, radny Rady Gminy Adam Opacki, Wojciech Boniecki - delegat Golubsko-Dobrzyńskiej Izby Rolniczej, Wojciech Pietrzak - prezes Golubsko- Dobrzyńskiej Izby Rolniczej oraz dwie przedstawicielki Centrum Pomocy i Wolontariatu Gminy Golub-Dobrzyń: Anna Rydzińska oraz Hanna Jaworska. Akcję przybliżył Krzysztof Pieczka zaznaczając, że z przyczyn osobistych do Rogowa nie mógł przyjechać wójt Marek Ryłowicz, osobiście także zaangażowany w zbiórkę funduszy dla poszkodowanych w nawałnicy.

Jak narodził się pomysł pomocy rolnikom? Kto otrzymał wsparcie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.