Iwona Góralczyk

Tysiąc cegiełek z Golubia-Dobrzynia na pomoc rolnikom z gminy Rogowo

W gminie Golub-Dobrzyń sprzedano 1000 cegiełek. Zebrano i przekazano 40 tys. zł wsparcia rolnikom z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, którzy ponieśli Fot. iwo W gminie Golub-Dobrzyń sprzedano 1000 cegiełek. Zebrano i przekazano 40 tys. zł wsparcia rolnikom z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, którzy ponieśli dotkliwe straty podczas nawałnicy.
Iwona Góralczyk

Mieszkańcy gminy Golub-Dobrzyń wsparli rolników z gminy Rogowo. Zebrano 40 tysięcy złotych na wsparcie poszkodowanych przez nawałnice.

Dwudziestu rolników z gminy Rogowo (powiat żniński), których gospodarstwa najbardziej ucierpiały podczas sierpniowej nawałnicy, otrzymało finansowe wsparcie od mieszkańców gminy Golub-Dobrzyń. W sumie na konta wpłynęło 40 tysięcy złotych.

Przekazać wsparcie do Rogowa pojechali Krzysztof Pieczka - sekretarz gminy Golub-Dobrzyń, radny Rady Gminy Adam Opacki, Wojciech Boniecki - delegat Golubsko-Dobrzyńskiej Izby Rolniczej, Wojciech Pietrzak - prezes Golubsko- Dobrzyńskiej Izby Rolniczej oraz dwie przedstawicielki Centrum Pomocy i Wolontariatu Gminy Golub-Dobrzyń: Anna Rydzińska oraz Hanna Jaworska. Akcję przybliżył Krzysztof Pieczka zaznaczając, że z przyczyn osobistych do Rogowa nie mógł przyjechać wójt Marek Ryłowicz, osobiście także zaangażowany w zbiórkę funduszy dla poszkodowanych w nawałnicy.

Jak narodził się pomysł pomocy rolnikom? Kto otrzymał wsparcie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.