Tym razem podnosili ręce i dyskutowali w malowniczej sali w dworku w Runowie

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Tym razem podnosili ręce i dyskutowali w malowniczej sali w dworku w Runowie

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Takie warunki pracy radni z Więcborka chcieliby pewnie co sesję. Jednak tak miło nie będzie, że szybka sesja skończy się pysznym obiadem.

Nie uchwała przyjmującą „Program opieki nad zabytkami w gminie Więcbork”, która zostałą ostatecznie wyjęta z planu sesji, a wykład w miejscowym kościele o wpływie chrztu Polski na architekturę przyciągnął radnych z gminy Więcbork na sesję do pobliskiego Runowa. Sołtys, a zarazem radny Jan Antczak nie przyjął koleżanek i kolegów w świetlicy, a w bardziej dostojnym miejscu, w Dworze Pod Topolami. Przed wykładem w kościele radni zdążyli nie tylko podjąć w 2,5 godziny uchwały, ale też zasmakować obiadu.

Dyskusji i interpelacji tym razem było niewiele. Najdłuższy przystanek zrobili przy kosztach i funkcjonowaniu oświaty samorządowej.

Burmistrz w sprawozdaniu poinformował radnych, że gmina z powiatem pracują nad projektem i dokumentacją ciągu pieszego wzdłuż ul. I Armii Wojska Polskiego. Kuszewski przyznał też, że Więcbork zaoferował sąsiadom z Sępólna pomoc i współpracę przy organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Tokio 2020 - z otwartymi ramiona przyjmie też sportowców na nocleg w gminie.

Dyrektor MGOPS Tomasz Siekierka i dyrektorka Biura Obsługi Oświaty Samorządowej w Więcborku Danuta Zawidzka przedstawili analizy za 2015 rok, jeśli chodzi o sytuację społeczną, demograficzną oraz stan i koszty oświaty. Dyskusja była głównie w tej drugiej kwestii i dotyczyła m.in. miejsc w więcborskich szkołach i przedszkolach. Do obu sprawozdań jeszcze wrócimy.

Radni jednogłośnie odrzucili skargę Tomasza Bracki na burmistrza.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.