Tylko dwa punkty [zdjęcia]

Pomorzanin Toruń tylko dwa, LKS Gąsawa zero - to nie był dobry weekend dla naszych laskarzy.

Pomorzanin Toruń wciąż nie może się pozbierać po pladze kontuzji, zwłaszcza w defensywie. Osłabiona drużyna w ostatnich trzech meczach z 9 możliwych punktów wywalczyła 4. W niedzielę na własnym stadionie dopiero po karnych zagrywkach pokonała Start Gniezno. Mogło być gorzej, bo na 10 minut przed końcem goście prowadzili.

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach nieco zaszkodziła gąsawianom, którzy ponieśli pierwszą porażkę na wiosnę. Pałuczanom nie pomogły dwa gole najlepszego strzelca rozgrywek Marcina Strykowskiego, bo gospodarze z Poznania już wtedy prowadzili 3:0.

Pomorzanin Toruń - Start Gniezno 4:4 (3:2), k.z.3:1

Bramki: Kalinczuk 2 (26, 60k), Kunklewski (22), Stretowicz (24r) - Czaiński (20), Brożek (35r), Kurowski 2 (50r,51)

AZS AWF Poznań - LKS Gąsawa 3:2 (1:0)

Bramki: Bator (16), Hulbój (47), Adnan (53) - Strykowski 2 (60, 69)

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.