Tyle się działo! Nie tylko w Niegibalicach

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Tyle się działo! Nie tylko w Niegibalicach

Jolanta Młodecka

Dzieci z Osięcin były już w multikinie we Włocławku, dziś są na basenie w Radziejowie.

Te, które na ferie wybrały zajęcia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece, na nudę nie narzekają. W Radziejowskim Domu Kultury lepili bajeczne stworki z plasteliny. Dzieci z gminy Radziejów też nie siedzą w domach, tylko jeżdżą na wycieczki, mają zajęcia w świetlicy w Czołowie i bibliotece w Płowcach. Wypoczywające w MGOKSiR w Piotrkowie Kuj. są częstymi gośćmi w miejskiej bibliotece. W Topólce - postawili na rekreację i sportowe turnieje.

Tradycyjnie, w połowie ferii w świetlicy wiejskiej w Niegibalicach, gm. Bytoń, organizowane jest spotkanie i zabawa. To inicjatywa Rady Sołeckiej i sołtysa Kazimierza Świątczaka oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy starali się połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę z przestrogami dotyczącymi bezpieczeństwa, nie tylko w czasie ferii, ale przez cały rok. Te ważne uwagi dzieci usłyszały od policjantów: asp. szt. Wojciecha Sobieckiego z wydziału prewencji oraz st. asp. Roberta Rzepeckiego i st. asp. Krzysztofa Chłodzińskiego z ogniwa ruchu drogowego.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.