Tworzą mapę zagrożeń. Liczą na naszą pomoc

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrockidariusz.nawrocki@pomorska.pl

Tworzą mapę zagrożeń. Liczą na naszą pomoc

Dariusz Nawrockidariusz.nawrocki@pomorska.pl

- My nie śpimy, ale codziennie reagujemy na interwencje zgłaszane nam przez mieszkańców - przekonuje komendant policji w Inowrocławiu.

Inowrocławska policja rozpoczęła konsultacje, które mają doprowadzić do stworzenia mapy zagrożeń powiatu inowrocławskiego.

- Jeśli mamy sygnał, to działamy. Wdzięczni bylibyśmy za informacje, dzięki którym moglibyśmy wyprzedzić problem. Chcemy móc w odpowiednim miejscu i czasie zadysponować odpowiednie siły i środki, żeby zapobiegać zagrożeniom - przekonywał na piątkowym spotkaniu mł. insp. Mirosław Elszkowski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. W pierwszych konsultacjach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji i służb, których działalność związana jest z bezpieczeństwem.

- Nam jest potrzebny sygnał społeczny. Zmieńmy sposób myślenia. To nie jest denuncjowanie, czyli donosicielstwo, ale informowanie. A my jesteśmy od tego, żeby podjąć temat i rozwiązać sprawę - zachęcał komendant.

Przedstawił statystki, z których wynika, iż bezpieczeństwo w powiecie inowrocławskim systematycznie się poprawia. W 2015 roku w powiecie inowrocławskim zanotowano 3099 przestępstw - o 324 mniej niż rok wcześniej. Spadła liczba kradzieży (z 678 do 605). W 2015 skradziono 54 samochody, a rok wcześniej - 65. Mniej jest też bójek i pobić.

Policjanci w 2015 interweniowali średnio 68 razy na dobę. Najczęściej w weekendy. - My nie śpimy, ale codziennie reagujemy na interwencje zgłaszane nam przez mieszkańców. Wiele możemy zrobić dobrego, jeśli będziemy współdziałać. - przekonywał komendant Mirosław Elszkowski.

W trakcie dyskusji uczestnicy sygnalizowali między innymi kwestie wandalizmu i graffiti, oznakowania dróg i dopalaczy. - Wszelkie spostrzeżenia są bardzo istotne i mają znaczenie dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą czuć się bezpiecznie - podkreśla Izabella Drobniecka, rzecznik prasowy inowrocławskiej policji.

Przez cały miesiąc policjanci będą odwiedzać przeróżne miejsca naszego powiatu i spotykać się z mieszkańcami. W najbliższych dniach konsultacje odbędą się: w Janikowie (9 lutego, godz. 10, urząd miejski), Pakości (9 lutego, godz. 12, OKiT), Kruszwicy (10 lutego, godz. 10, OSP), Gniewkowie (11 lutego, godz. 10, komisariat policji). Swoje spostrzeżenia można również wysyłać mailem: wrd-inowroclaw@bg.policja.gov.pl.

27 lutego nastąpi podsumowanie akcji.

Dariusz Nawrockidariusz.nawrocki@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.