Tutaj kochają słuchać muzyki na żywo

Czytaj dalej
Fot. Józef Basta
Janina Waszczuk

Tutaj kochają słuchać muzyki na żywo

Janina Waszczuk

W Tucholskim Ośrodku Kultury wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym. Zagrali przeboje.

Reprezentacyjna Orkiestra Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym w Tucholi gra pod dyrekcją Mirosława Pałczyńskiego. Ostatni koncert w TOK przyciągnął pełną widownię. - Grali starsze i nowsze przeboje. Mają urozmaicony repertuar i słuchacze dobrze się bawili na koncercie - mówi Hanna Krueger z TOK. - I tak było i tym razem.

Orkiestra powstała w 1967 r. Pierwszym dyrygentem był Jan Voigt. Zaczynało 16 uczniów, a po 10 latach było już ich 30. Od 1983 r. do chwili obecnej orkiestę prowadzi Mirosław Pałczyński. Swoją fachową pomocą wspierają go instruktorzy muzyczni: Andrzej Giersz i Olgierd Blaumann. Obecnie w zajęciach uczestniczy 50 uczniów, a skład koncertowy liczy 38 osób. Jest to płynna liczba, gdyż każdego roku są pewne zmiany personalne. Jeszcze do niedawna członkami orkiestry byli tylko uczniowie „leśnika“. W tej chwili oprócz przyszłych leśników, tworzących podstawę zespołu, w zajęciach bierze udzia coraz więcej młodzieży z innych tucholskich szkół. Widzowie nagrodzili występujących dużymi brawami.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.