Tutaj kochają słuchać muzyki na żywo

Czytaj dalej
Fot. Józef Basta
Janina Waszczuk

Tutaj kochają słuchać muzyki na żywo

Janina Waszczuk

W Tucholskim Ośrodku Kultury wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym. Zagrali przeboje.

Reprezentacyjna Orkiestra Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym w Tucholi gra pod dyrekcją Mirosława Pałczyńskiego. Ostatni koncert w TOK przyciągnął pełną widownię. - Grali starsze i nowsze przeboje. Mają urozmaicony repertuar i słuchacze dobrze się bawili na koncercie - mówi Hanna Krueger z TOK. - I tak było i tym razem.

Orkiestra powstała w 1967 r. Pierwszym dyrygentem był Jan Voigt. Zaczynało 16 uczniów, a po 10 latach było już ich 30. Od 1983 r. do chwili obecnej orkiestę prowadzi Mirosław Pałczyński. Swoją fachową pomocą wspierają go instruktorzy muzyczni: Andrzej Giersz i Olgierd Blaumann. Obecnie w zajęciach uczestniczy 50 uczniów, a skład koncertowy liczy 38 osób. Jest to płynna liczba, gdyż każdego roku są pewne zmiany personalne. Jeszcze do niedawna członkami orkiestry byli tylko uczniowie „leśnika“. W tej chwili oprócz przyszłych leśników, tworzących podstawę zespołu, w zajęciach bierze udzia coraz więcej młodzieży z innych tucholskich szkół. Widzowie nagrodzili występujących dużymi brawami.

Janina Waszczuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.