Tucholskie "Wiolinki" będą śpiewać w Rzymie

Czytaj dalej
Fot. Józef Basta
Janina Waszczuk

Tucholskie "Wiolinki" będą śpiewać w Rzymie

Janina Waszczuk

Wiolinki zaśpiewały w niedzielę w kościele pw. Bożego Ciała. Wykonały utwory po łacinie, włosku i po polsku.

W niedzielę dali koncert w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi. - Cieszy nas, że tucholanie przyszli i zechcieli posłuchać tej niełatwej muzyki - mówi Roman Tyrański, jeden z opiekunów zespołu. - Nie jesteśmy zespołem medialnym, nasza muzyka nie wpada łatwo w ucho, a mimo to kościół był wypełniony.

„Wiolinki“wyjeżdżają na niezwykły koncert do Rzymu. 18-osobowa grupa z opiekunami Marzenną i Romanem Tyrańskim jadą na występy do Watykanu. Wykonają 28 utworów w języku włoskim, po łacinie i po polsku. - Mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowania, bo tak naprawdę przyjęliśmy zaproszenie w połowie września, a repertuar jest trudny - dodaje Tyrański.

Koncert nosi nazwę „Misericordias Domini in aeternum cantabo“. Śpiew "Wiolinek" uświetni inaugurację Roku Miłosierdzia Bożego w czasie audiencji u Ojca Świętego. Dodatkowo „Wiolinki“ wystąpią z dwoma koncertami w kościele polskim w Rzymie i w czasie mszy za Jana Pawła II. - Ten występ przy grobie Jana Pawła II będzie dla nas wielkim przeżyciem - dodaje Tyrański. - Śpiew naszego zespołu niesie wielki przekaz modlitewny.

Janina Waszczuk

Lubię podróże oraz czytanie książek. Cenię kontakty z ludźmi. Odpoczywam spacerując z psem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.