Tucholskie szkoły chwalą się zdolnymi uczniami. Jeszcze pewnie o nich usłyszymy

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Tucholskie szkoły chwalą się zdolnymi uczniami. Jeszcze pewnie o nich usłyszymy

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W piątek na sesji starosta im gratulował i podziękował za sukcesy i osiągnięcia, a dziś już są absolwentami tucholskich szkół.

Świat stoi przed nimi otworem. Są zdolni, pracowici, a także pełni pomysłów. Biorą udział w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym dostają te najwyższe noty. Mowa o uczniach z Zespołu Szkól Ogólnokształcących, gimnazjum powiatowego, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych oraz z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych. Każda z tych placówek może się pochwalić swoimi wychowankami i chwali się, bo ma kim.

Urszula Piotrowska, dyrektorka ZSO kolejny raz była na sesji i przedstawiła Adama Kijorę, finalistę Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz Mateusza Chmarę z II klasy gimnazjum, który zwyciężył etap wojewódzki wiedzy o pożarnictwie. -Niewiele osób jest w tak dobrej sytuacji jak Adaś, że maturę z języka polskiego pisemną i ustną ma zdaną na sto procent - mówiła dyrektorka. - Biją się o niego najlepsze uczelnie humanistyczne w Polsce. Myślę, że jeszcze o nim usłyszymy, bo chłopak ma duży potencjał.

O Mateuszu Okonku równie pochlebnie wyrażała się jego dyrektorka. A gimnazjalista ma nie tylko ogromną wiedzę o pożarnictwie, ale jest także świetnym humanistą. - W czerwcu trzymajcie kciuki za Mateusza, bo będzie brał udział w konkursie ogólnopolskim - dodała Piotrowska. - Ma już zdane egzaminy gimnazjalne z języka polskiego na sto procent.

Ireneusz Wesołowski, dyrektor ZSLiA, przyszedł na sesję z dwójka uczniów - Jarosławem Warmbierem i Agnieszką Rompalską i nauczycielkami - Joanną Pluschke i Joanną Połom. - Chcę się pochwalić sukcesami naszych nauczycieli i podopiecznych. Już za chwilę będą absolwentami, a to jest wyjątkowy rocznik - dodał. - Jarosław Warmbier ma propozycję z renomowanej krakowskiej uczelni. Jeszcze w czerwcu, już absolwenci, będą reprezentować naszą szkolę na kolejnych olimpiadach.

Jerzy Kornaś, dyrektor ZSLiT przypomniał, że to z jego szkoły uczniowie z technikum mechanicznego zajęli pierwsze miejsce w Polsce w rankingu Perspektyw.

Starosta Michał Mróz gratulował wszystkim placówkom i uczniom i życzył dalszych sukcesów i rozwoju. Dla wszystkich były drobne upominki.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.