Tucholanie lubią brąz

Czytaj dalej
Fot. Piotr Pubanz
Piotr Pubanz

Tucholanie lubią brąz

Piotr Pubanz

Trzy brązowe medale przywieźli reprezentanci Tucholanki z mistrzostw Polski juniorów młodszych rozegranych w Gostyniu.

Ponadto kilka miejsc w czołówce sprawiło, że kręglarze i kręglarki z Tucholi uplasowali się na wysokim piątym miejscu w punktacji klubowej.

Na najniższym stopniu podium stanęła para Dawid Łuczak/Aleksander Nowacki, tandem mieszany Daria Klunder/Aleksander Nowacki oraz drużyna juniorów w składzie: Łukasz Wysiński, Daniel Knit-ter, Aleksander Nowacki i Dawid Łuczak.

Tucholanie po cichu liczyli na indywidualne zdobycze, wszakże Klunder i Nowacki znają już smak medali mistrzostw Polski, ale tym razem rywale okazali się lepsi. Daria ostatecznie zakończyła rywalizację na odległym 12. miejscu, a Olek był 19. Niespodziewanie najlepiej z tucholan „pokulał” Łukasz Wysiński, plasując się na 6. miejscu.

Wyniki

Juniorki indywidualnie: 1. Julia Paszyk (Dziewiątka Amica Wronki) 1092, 2. Oliwia Wawrzyniak (Start Gostyń) 1065, 3. Nicoletta Dudziak (Polonia 1912 Leszno) 1053, 12. Daria Klunder 1033, 25. Aleksandra Metlicka 455, 30. Natalia Woźniak (wszyscy Tucholanka) 416.

Juniorzy indywidualnie: 1. Mateusz Goździk (Pilica To-maszów Maz.) 1160, 2. Jędrzej Michalak (Start Gostyń) 1131, 3. Łukasz Łazowski (BOSiR Brzesko) 1113, 6. Łukasz Wysiński 1093, 19. Aleksander Nowacki 1039, 21. Dawid Łuczak 1032, 31. Daniel Knitter (wszyscy Tucho-anka) 484.

Juniorki pary: 1. Joanna Pawłowska/Julia Sidło (Pilica Tomaszów Maz.) 1066, 2. Julia Brodziszewska/Katarzyna Mro-czkiewicz (Dziewiątka Amica) 1062, 3. Nicoletta Dudziak/Natalia Włodarczyk (Polonia Leszno) 1035, 7. Daria Klunder/Aleksandra Metlicka 979, 14. Karolina Woźniak/Natalia Woźniak (wszystkie Tucholanka) 910.

Juniorzy pary: 1. Jędrzej Michalak/Kacper Michalak (Start Gostyń) 1101, 2. Mateusz Goździk/Szymon Kosz (Pilica) 1078, 3. Dawid Łuczak/Aleksander Nowacki 1077, 11. Daniel Knitter/Łukasz Wysiński (wszyscy Tucholanka) 1022.

Tandemy mieszane: 1. Joanna Pawłowska/Szymon Kosz 264, 2. Angelika Wojtaszek/Mateusz Kuta (wszyscy Pilica) 261, 3. Daria Klunder/Aleksander Nowacki 261, 10. Aleksandra Metlicka/Dawid Łuczak (wszyscy Tucholanka) 237.

Juniorzy drużynowo: 1. Start Gostyń 2136, 2. BOSiR Brzesko 2111, 3. Tucholanka Tuchola 2099.

Juniorki drużynowo: 1. Dziewiątka Amica Wronki 2056, 2. Pilica Tomaszów Mazowiecki 1994, 3. Polonia 1912 Leszno 1989, 6. Tucholanka Tuchola 1889.

Juniorki sprint: 1. Dorota Kwapisz, 2. Nicoletta Dudziak (obie Polonia 1912 Leszno), 3. Katarzyna Mroczkiewicz (Dziewiątka Amica), 12. Daria Klunder, 15. Karolina Woźniak (obie Tucholanka).

Juniorzy sprint: 1. Mateusz Goździk, 2. Szymon Kosz (obaj Pilica Tomaszów Maz.), 3. Jakub Tomczyk (BOSiR Brzesko), 5. Aleksander Nowacki, 12. Łukasz Wysiński (obaj Tucholanka).

Punktacja klubowa: 1. Dziewiątka Amica Wronki 73,50, 2. Pilica Tomaszów Mazowiecki 55,00, 3. Polonia 1912 Leszno 41,00, 4. Start Gostyń 34,00, 5. Tucholanka Tuchola 23,00.

Piotr Pubanz

Piotr Pubanz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.