Tu króluje sport! Czas na olimpiadę

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

Tu króluje sport! Czas na olimpiadę

Natalia Dyjas-Szatkowska

Przed nami prawdziwe święto sportu. W sobotę, 1 kwietnia, ruszają 23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych.

- Wspieranie dzieci i młodzieży, jeśli chodzi o sport, to moje prawdziwe hobby - śmieje się marszałek Elżbieta Anna Polak. - Bo wychowanie przez sport uczy pracy w zespole, skuteczności i gry do ostatniego gwizdka. A Lubuskie będzie gospodarzem i organizatorem olimpiady dzieci i młodzieży. To wydarzenie stanie się prawdziwym sprawdzianem. Myślę, że go zdamy.

- Nasze województwo już piąty raz będzie miało przyjemność organizować olimpiadę młodzieży w sportach halowych - dodaje Bogusław Sulkowski dyrektor WOSiR w Drzonkowie.

Już w tę sobotę rusza święto sportu, które potrwa aż do 11 czerwca i będzie się odbywać nie tylko w Zielonej Górze Drzonkowie, ale i w: Sulęcinie, Gorzowie Wlkp., Babimoście i Nowej Soli. Otwarcie poprowadzi... Joanna Brodzik i jej brat Radosław - wielki miłośnik sportu.

Medale (w tym aż 223 złote) i statuetki czekają na 3,6 tys. zawodników. Na pierwszy ogień pójdą młodzi szachiści -aż 250 z całej Polski! A ich zmagania będzie można oglądać w ośrodku w Drzonkowie przez cały tydzień.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.