Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Tu dzieciaki tańczą, bawią się i kodują

Jak widać dzieciakom w filii biblioteki w Jeżewie dopisują dobre humory. Dba o nie Marzena Sikora. Fot. nadesłane Jak widać dzieciakom w filii biblioteki w Jeżewie dopisują dobre humory. Dba o nie Marzena Sikora.
Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Ta biblioteka jest mała, ale przytulna. Panuje tu miła i serdeczna atmosfera. To właśnie ta placówka jest najlepszym miejscem na ferie.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łabiszyn wygrała w naszym plebiscycie „Moje miejsce na ferie”. Konkurencję miała nie byle jaką, bo aż osiemnaście innych placówek. Pod uwagę braliśmy to, co dzieje się podczas zimowego wypoczynku w powiatach żnińskim, mogileńskim oraz inowrocławskim. Na łabiszyńską książnicę oddaliście państwo 495 głosów.

- To nasz taki mały sukces, a każdy sukces cieszy - mówi Grażyna Błaszkiewicz, kierownik placówki. To właśnie ona z pracownikami główkuje co zrobić, aby mury biblioteki nie świeciły pustkami, a dzieciaki mogły miło spędzić czas. Pomagają jej Stefan Kryszak, Jolanta Bizoń i Marzena Sikora - prowadzi filię w Jeżewie. Jak widać zespół duży nie jest, ale w pracę bardzo zaangażowany.

- My nie robimy nic dla siebie, ale dla Łabiszyna, dla ogółu. W swoich działaniach staramy się uzupełniać z Łabiszyńskim Domem Kultury i Łabiszyńską Aktywną Młodzieżą. Miło, że dostaliśmy tyle głosów. Czujemy się docenieni, usatysfakcjonowani. To oznacza, że zmierzamy w dobrym kierunku - dodała pani Grażyna.

Przez długi czas mieliśmy do czynienia ze stereotypem, że w bibliotekach musi panować absolutna cisza, że to miejsce zawalone książkami i tak właściwie tylko z nimi jest kojarzone. Dziś już mało kto tak myśli. Bibliotekarze zachęcają nie tylko do czytania, ale oferują całą masę ciekawych zajęć.

W filii Jeżewie podczas ferii nie ma dnia, żeby coś się nie działo. Filia współpracuje ze świetlicą oraz sołectwem. Dzieci biorą udział w zajęciach plastycznych, tańczą, bawią się, spędzają także czas w plenerze, a w piątki mają zumbę. Czeka na nich także bal karnawałowy.

W Łabiszynie z kolei postawiono na sprawdzone formy wypoczynku. Jest to Dziecięca Akademia - pomysł chwycił i cieszy się ogromnym powodzeniem, klub kodowania oraz warsztaty dziennikarskie. W najbliższy poniedziałek spora grupa młodych łabiszynian wybiera się z kolei na „Roztańczone ferie w Filharmonii” w Bydgoszczy.

Jak mówi nasza rozmówczyni zajęcia w bibliotece łączą naukę i wypoczynek. Ale to nie taka nauka jak w szkole! Przecież są ferie. Tu wszystko odbywa się poprzez zabawę, na luzie.

Oprócz zajęć zimą, placówka proponuje też ciekawy cykl spotkań w pozostałe miesiące. Stara się tak przygotować ofertę, by zainteresowała łabiszynian w każdym wieku.

Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.