(GOZ)(erka)

Trzy punkty porad prawnych, nowy dyrektor centrum kultury

Arkadiusz Świerski - jego pasją jest muzyka. Fot. Marcin Jaworski Arkadiusz Świerski - jego pasją jest muzyka.
(GOZ)(erka)

W tym roku mieszkańcy powiatu lipnowskiego mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Jest nowy dyrektor centrum kultury.

Trzy punkty porad prawnych w powiecie

W tym roku mieszkańcy powiatu lipnowskiego mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Starosta lipnowski wyznaczył trzy punkty, gdzie pomoc prawna jest udzielana za darmo. Jeden z nich mieści się w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej przy ul. 11 Listopada w Lipnie. Drugi znajduje się w siedzibie Zespołu Szkół im. W. Łukasińskiego przy ul. Wymyślińskiej w Skępem. Oba punkty są obsługiwane przez adwokatów i radców prawnych wyznaczonych przez Okręgową Radę Adwokacką i Okręgową Izbę Radców Prawnych w Toruniu. Punkty te są czynne od poniedziałku do piątku, w Lipnie w godzinach od 8 do 12, a w Skępem w godzinach od 15.30 do 19.30. Trzeci punkt prowadzi organizacja pozarządowa. Konkurs ogłoszony przez starostwo w Lipnie wygrała Pomorska Fundacja Rozwoju Kultury i Sztuki w Toruniu. Na siedzibę trzeciego punktu porad prawnych został wyznaczony Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi (gmina Wielgie). Punkt ten czynny jest od poniedziałku do piątku (w dni robocze) od godziny 10 do 14.

Nowy dyrektor centrum kultury

Arkadiusz Świerski, nowy dyrektor lipnowskiego Miejskiego Centrum Kulturalnego, jest absolwentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od siedmiu lat prowadził w MCK zajęcia indywidualne z muzyki, chór „Belcanto” i Klubu Seniora „Nawojka”. Jest specjalistą w zakresie dyrygentury chóralnej i edukacji szkolnej. Jego najbardziej znani pod-opieczni to Aleksandra Palczak, Agata Krygier i Mateusz Drozdowski. W MCK chce kontynuować imprezy, które cieszą się zainteresowaniem odbiorców, ale też szczególnie rozwijać amatorski ruch artystyczny. MCK ma ożyć popołudniami i wieczorami. Będą nowe propozycje dla dzieci.

(GOZ), (ERKA)

(GOZ)(erka)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.