Trzy medale WKB Champion [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Trzy medale WKB Champion [wideo]

Marcin Gołembiewski

Trzy medale wywalczyli reprezentanci Włocławskiego Klubu Bokserskiego Champion podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2016.

W Ząbkowicach Śląskich w mistrzostwach Polski 2016 kadetów rywalizowało ośmiu reprezentantów włocławskiego klubu, podopieczni trenerów Roberta Osmólskiego i Kamila Korpowskiego.

Drugie miejsca wywalczyli Natalia Karkowska w wadze 50 kilogramów i Michał Jarliński - waga 63 kg, a brązowy „krążek” zdobył Stanisław Skorupski - waga 70 kg.

- Zdobyliśmy trzy medale, dwa srebrne oraz brązowy, ale na pewno niedosyt pozostał, ponieważ nie wywalczyliśmy złotego „krążka”. Niestety szczególnie skrzywdzona została Natalia Karkowska, która w opinii wielu obserwatorów wygrała walkę finałową, ale sędziowie zadecydowali inaczej - powiedział Kamil Korpowski, trener Championa. - Mogliśmy pokusić się nawet o dwa medale więcej, ale nasi zawodnicy przegrywali po bardzo wyrównanych walkach lub nie mieli szczęścia w przedturniejowym losowaniu.


Wideo: Zawodnicy WKB Champion Włocławek o sukcesach podczas OOM 2016

Karkowska pokonała Wiktorię Jaworską (Spartakus Szczecin). Następnie zrewanżowała się Annie Ghulyan (Boks Polonia Świdnica) za niedawną porażkę, a w finale sędziowie uznali, że przegrała z Pauliną Pawlak (Gryf Wejherowo).

- W mojej opinii także wygrałam tę trzecią ostatnią walkę OOM - powiedziała „Pomorskiej” 15-letnia Karkowska, uczennica Gimnazjum nr 7 we Włocławka. - Sędziowie uznali inaczej. Mimo to jestem bardzo zadowolona. Zaczęłam trenować we wrześniu 2015 roku. Chciałam robić coś innego niż moje koleżanki, które tańczą lub śpiewają. Za namową taty, który interesuje się także boksem, poszłam na pierwsze zajęcia zobaczyć jak to wygląda. Spodobało mi się i rozpoczęłam cykliczne treningi. To pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni mój sukces.

Dla Jarlińskiego to już drugi medal w przygodzie z boksem. W listopadzie 2015 roku wywalczył złoty medal w mistrzostwach Polski młodzików w wadze 59 kg w Poznaniu.

W Ząbkowicach Śląskich Jarliński pokonał mistrza Polski z 2015 roku w wadze 62 kg. Adriana Krukowskiego (MKB Mazur Ełk). Następnie także jednogłośnie na punkty zwyciężył Alberta Orła (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). W półfinale pokonał Karola Wójcika (DKB Dzierżoniów).

W finale przegrał z obrońcą tytułu Kewinem Gruchałą (KS Boxing Team Chojnice).

- Walka o złoto była bardzo wyrównana. Byłem niesłusznie liczony po uderzeniu poniżej pasa rywala. To mogło zadecydować o decyzji arbitrów - powiedział Jarliński, uczeń Zespołu Szkół nr 11 we Włocławku.

Dla Skorupskiego, który od niedawna boksuje, a wcześniej uprawiał judo, był to pierwszy start w mistrzowskiej imprezie.

- Trenuje dopiero od roku. Zacząłem walczyć od ćwierćfinału, wcześniej miałem wolny los. Wygrałem z Wiktorem Iwaszko (Fight Club Koszalin). Była to bardzo ciężka wyrównana walka, gdyby sędziowie uznaliby rywala za zwycięzcę nie miałbym pretensji. Niestety w półfinale uległem Oskarowi Kapczyńskiemu (Red Fig-hter Jelenia Góra), który nokautował wszystkich w pierwszej rundzie i został uznany najlepszym bokserem OOM. Z całego turnieju jestem zadowolony i cieszę się z wywalczenia pierwszego medalu - powiedział Stanisław Skorupski, który podobnie, jak Karkowska uczęszcza do Gimnazjum nr 7.

WKB Champion w klasyfikacji klubowej, w kategorii mężczyzn, wywalczył trzecie miejsce. 20 wywalczonych punktów przyczyniło się w znacznym stopniu do zdobycia przez województwo kujawsko-pomorskie także trzeciej pozycji w klasyfikacji okręgów.

Dodajmy, iż ponadto w Ząbkowicach Śląskich z Championa na miejscach 5-8 sklasyfikowani zostali: Wiktor Hładko (waga 57 kg.), Ksenia Latowska (w. 46 kg.) i Pamela Jałoszyńska (w. 54 kg), a w przedziale lokat: 9-16: Adrian Krakowski i Igor Kowalski (obaj - w. 60 kg.).

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.