Trzy medale w międzynarodowym towarzystwie [zdjęcia]

Gala łyżwiarska na Tor-Torze ponownie okazała się wielkim sukcesem. Nie zabrakło także sportowych plusów w Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2016.

W sobotę Tor-Tor wypełnił się po same brzegi. Laureaci zawodów, w tym medaliści toruńskiego MKS Axel, zapewnili widzom piękne widowisko.

Toruńskie zawody zakończyły się także sportowym sukcesem MKS Axel. Pierwszy medal zdobył Piotr Wiśniewski, który w kategorii Advance Novice Boys (juniorów młodszych) zajął 3. miejsce. Jego trenerami są Dorota i Mariusz Siudkowie. Z kolei najwyższe miejsce na podium w parach tanecznych w kategorii Advance Novice Ice Dance wywalczył toruński duet Julia Gajek i Dawid Kłodziński, których trenują Anastasija Vykhotseva i Sylwia Nowak-Trębacka.

Drugi złoty medal dla toruńskiego klubu wytańczyli faworyci kategorii seniorów Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej. Prowadzenie objęli już po tańcu krótkim, a w tańcu dowolnym przypieczętowali swoją wyższość nad rywalami zdobywając 157,45 pkt.

To ich najlepszy wynik w karierze. Potwierdzają się słowa trenerki, która po zdobyciu złotego medalu w MP powiedziała, że forma idzie w górę. To ma istotne znaczenie, wszak przed reprezentantami MKS Axel najważniejsze starty tego sezonu: Mistrzostwa Europy w Bratysławie pod koniec stycznia oraz Mistrzostwa Świata w Bostonie w marcu.

Wśród wyników uzyskanych przez innych zawodników toruńskiego klubu należy wymienić 10. miejsce Aleksandry Rudolf i 15. Agnieszki Rejment w najliczniejszej kategorii juniorek, w której zaprezentowało się ponad 30 zawodniczek.

Największe wrażenie zrobiła zaledwie 13-letnia Ekaterina Kurakova. Solistka z Moskwy wyraźnie pokonała swoje rywalki, a swoim występem podczas Gali porwała publiczność. Z pewnością jeszcze o niej usłyszymy.

W kategorii Advance Novice Girls torunianki Aleksandra Mienik zajęła 16., a Kamila Chamielec 22. lokatę.

W czterodniowych zawodach wzięło udział około 300 uczestników z 33 krajów.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.