Trzy dni z teatrem

Czytaj dalej
Fot. RDK
Karolina Rokitnicka

Trzy dni z teatrem

Karolina Rokitnicka

Kilkanaście spektakli, dziesiątki młodych aktorów, barwne scenografie - 43. Rypiń-ska Wiosna Teatralna już za nami.

Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych przygotował Rypiński Dom Kultury. W tym roku zgłosiło się do niego 19 zespołów. Prezentacje rozpoczęły się w piątek. W pierwszej kolejności wystąpiły dzieci z przedszkoli. W kolejnych spektaklach prezentowali się starsi. Wszyscy profesjonalnie podeszli do konkursu - nie tylko opanowali role, ale także zadbali o scenografie, rekwizyty oraz stroje, a także dobrali muzykę. Na scenie prezentowali się także artyści z naszego powiatu - Zuchy z przedszkola Miejskiego nr 1, Piątka z Zespołu Szkół nr 5, Teatr ostatnie Tchnienie Merlina, Alternatywna Scena Ruchu i Patrycja Rygielska z RDK, Wczoraj dla uczestników przygotowano warsztaty oraz spektakl Cezarego Morawskiego. W jury zasiedli aktorzy: Ireneusz Maciejewski, Dominika Miękus i Mateusz Mikosza.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.