Trzej Królowie przybędą wraz z orszakiem

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Pruss
Joanna Pluta

Trzej Królowie przybędą wraz z orszakiem

Joanna Pluta

Trzeci bydgoski Orszak Trzech Króli zaplanowano oczywiście na 6 stycznia. Jego trasa będzie wiodła przez najpiękniejsze zakątki miasta.

Pochód - trzeci już z rzędu - poprowadzą Kacper, Melchior i Baltazar w strojach z epoki. Królowie pojadą ulicami miasta na koniach i wielbłądzie.

- Orszak Trzech Króli jest okazją do wspólnego śpiewania kolęd i radosnego przeżywania święta Objawienia Pańskiego - mówi Anna Perlik-Piątkowska, rzecznik Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli. - Jego scenariusz nawiązuje do tradycji ulicznych jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Trzej królowie podążą za gwiazdą na spotkanie ze Świętą Rodziną. Towarzyszyć im będą orszaki w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym, które symbolizują wiarę, nadzieję i miłość.

Przemarsz zakończy się przy stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon Jezusowi. Przejściu pochodu towarzyszyć będą scenki biblijne oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Trasa tegorocznego Orszaku będzie prowadziła przez najpiękniejsze miejsca w Bydgoszczy i przypomni o związkach naszego miasta z wodą. W tym roku królowie pojadą na wielbłądzie i koniach. Wielbłąd, na którym pojedzie król Baltazar przyjedzie do Bydgoszczy z mini zoo w Horodyszczu w województwie lubelskim.

- Na zakończenie orszaku będzie możliwość zrobienia zdjęć z aktorami i zwierzętami. Dzieci mogą też złożyć w stajence rysunki ze skarbami, które chciałyby podarować Dzieciątku oraz słodycze, które zostaną przekazane ubogim rodzinom.

III Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.30 w kościele Świętej Trójcy. Orszak wyruszy sprzed kościoła o godz. 12 i przejdzie ulicami ks. A. Kordeckiego, Focha, Mostową aż do Starego Rynku. Po drodze będzie można się napić herbaty i zjeść coś słodkiego. Więcej informacji na www.orszak.bydgoszcz.pl.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.