Trzecia liga ruszy 12 marca

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Grzegorz Sergot

Trzecia liga ruszy 12 marca

Grzegorz Sergot

W III lidze gra 5 ekip K-PZPN: 6. lokatę zajmuje Start Warlubie, 8. jest Wda Świecie, 10. TKP Elana Toruń, 13. Sparta Brodnica, a tabelę zamyka Kujawianka Izbica Kujawska.

W weekend 12-13 marca 2016 roku zainaugurowana zostanie runda wiosenna trzeciej ligi (grupa 2) wielkopolsko -kujawsko-pomorskiej.

Mistrz uzyska awans do baraży o udział w II lidze. Jeżeli zespół z „naszej“ III ligi awansuje, wówczas zostaną zdegradowane (do IV ligi) zespoły z miejsc 9-16, a jeżeli mistrz nie uzyska awansu, to do IV ligi spadną drużyny z lokat 8-16.

Runda wiosenna zakończy się (34. kolejka) 5 czerwca. Później rozpoczną się baraże o awans do nowej II ligi. W nowej III lidze zagrają zespoły z Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego oraz Pomorskiego i Zachodniopomorskiego ZPN.

Zestaw par 17. kolejki (12-13.03):

W siedzibie PZPN dokonano losowana par barażowych o awans do II ligi. Mistrz grupy małopolsko-świętokrzyskiej (dziś na czele są 3 ekipy: Garbarnia Kraków, KSZO Ostrowiec i Soła Oświęcim) zagra z mistrzem kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej (Jarota Jarocin?). Inne pary: dolnośląsko-lubuska - łódzko-mazowiecka, pomorsko-zachodniopomorska - opolsko-śląska, lubelsko-podkarpacka - podlasko-warmińsko -mazurska.

Grzegorz Sergot

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.