Szymon Spandowski

Trzeci odcinek średnicówki w Toruniu [WIZUALIZACJE] Już niebawem konsultacje. Jak będzie wyglądała trasa między Szosą Chełmińską i Okrężną?

Trzeci odcinek średnicówki - skrzyżowanie z Szosą Chełmińską Fot. Dro-System / UMT Trzeci odcinek średnicówki - skrzyżowanie z Szosą Chełmińską
Szymon Spandowski

4 lipca rozpoczną się konsultacje społeczne na temat przebiegu odcinka Trasy Średnicowej łączącej Szosę Chełmińską z Szosą Okrężną.

Wrocławscy projektanci, którzy niemal rok temu wygrali przetarg na przygotowanie planu trzeciego odcinka toruńskiej Trasy Średnicowej przygotowali cztery warianty jej przebiegu. Wersja nazwana inwestorską zakłada budowę dwóch jezdni na odcinku między Szosą Chełmińską i ul. św. Józefa z obustronnymi chodnikami i obustronnymi ścieżkami rowerowymi. Fragment od skrzyżowania z ul. św. Józefa do Szosy Okrężnej miałby natomiast być jednojezdniowy z jednostronnym chodnikiem i jednostronną ścieżką rowerowa.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

leofutrzak

Dzień dobry. Ma Pan rację Panie Szymonie, studiuję od dwóch dni rysunki koncepcji III części Północnej trasy średnicowej opublikowanej przez toruńskich projektantów i stwierdzam, że udało im się stworzyć strasznie zawiłe koncepcje. Ostatnio jest to nagminna mania. M.Z.D serwując nam mini ronda, zakręty, nieczytelne i przesadzone oznakowanie, ekrany, ostatnio piktogramy i świecące oczka, skutecznie odsuwające uwagę kierowcy od drogi którą jedzie. Poza tym, Trasa średnicowa północna z trasy szybkiego ruchu staje się spowalniaczem, z jazdy którą wielu kierowców z naturalnych względów rezygnuje. Myślę, że projektanci drogowcy powinni przypomnieć sobie dla kogo pracują i pohamować wygórowane ambicje. Skutecznie i w terminie dokończyć drugie pasy jezdni i naprawić poprzednie wykonane drogi i projekty. A Magistratowi i Panu Dyrektorowi M.Z.D., proponuje poszukać pieniędzy najpierw we własnej kieszeni a nie mojej, objazdy, objazdy !!! Paliwo niestety dużo kosztuje. Takim sposobem brniemy na razie skutecznie w bombowy teren, myślę "kacze doły", na których możemy wszyscy się wysadzić. A miało być tak prosto, dobrze i szybko, choćby Szosa Chełmińska ))). Pozdrawiam, stary przewracający się w grobie krzyżak Leo

Ps. Polecam przyjrzeć się skrzyżowaniu ul. Polna i Grudziądzka, niedaleko C.K. bo minie kolejna rocznica. Cud nad Wisłą !!!

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.