s

Trwają prace na drodze w Okoninach Nadjeziornych

Firma Strabag działa już na drodze między Okoninami Nadjeziornymi a Główką. Kierowcy, uważajcie. Fot. nadesłane Firma Strabag działa już na drodze między Okoninami Nadjeziornymi a Główką. Kierowcy, uważajcie.
s

Kierowcy powinni uważać. Droga jest przejezdna, ale utrudnienia są i należy zdjąć nogę z gazu.

Trwają prace budowy odcinka drogi gminnej Okoniny Nadjeziorne - Główka. - To droga w ramach tzw. schetynówek - informuje Daniel Kożuch, wójt Śliwic.

- Będzie miała szerokość pięciu metrów i długość ponad kilometra.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma Strabag z Pruszkowa. Jak zapewniają w urzędzie, powstanie odcinek drogi z prawdziwego zdarzenia z chodnikiem szerokości dwóch metrów. Zakres robót obejmuje także skrzyżowanie z drogą powiatową. - W planach budowy ujęte są także zjazdy, pobocza, przystanek z zatoczką i peronem, a także wysepka oraz przejście dla pieszych z azylem - wylicza wójt. - Będzie także zrobione oświetlenie uliczne. Te wszystkie wymienione prace sprawiły, że dostaliśmy dofinansowanie, bo ujęliśmy je w projekcie i zajęliśmy II miejsce. Cieszy nas ta inwestycja.

Jej koszt wyniesie 909 tys. 730,69 zł i połowę kwoty gmina pozyskała z Narodowego Programu Rozbudowy Dróg Gminnych i Powiatowych na lata 2016-2019. Jest to 454 tys. 865 zł oraz z powiatu tucholskiego 231 tys. 981,51 zł.

- To ważny odcinek drogi i co ważne, skończymy go przed wakacjami, aby nie utrudniać ruchu, gdy przyjadą do nas turyści - dodaje Kożuch. - Wielokrotnie właściciele ośrodków wczasowych i prowadzący agroturystykę podkreślali, że ważne są drogi, bo odwiedzający nasze tereny skarżą się na nie. Robimy poszczególne odcinki. Wiem, że to ważne, bo turyści mają u nas odpoczywać, a nie psioczyć na dojazdy.

Termin wykonania inwestycji zaplanowany jest na połowę czerwca.

W gminie w tym roku planują jeszcze kilka inwestycji drogowych. Będą remonty dróg w Lińsku - największa. W Śliwiczkach, w Lipowej, w Kręgu, w sołectwie Byłyczek i w Rosochatce. - Niektóre większe, inne mniejsze, ale poprawia się infrastruktura drogowa w naszej gminie i będziemy o to zabiegać, żeby tych inwestycji było jak najwięcej - dodaje wójt.

s

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.