Trwa wyścig po prawo jazdy. Jeszcze zdążą

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Trwa wyścig po prawo jazdy. Jeszcze zdążą

Małgorzata Goździalska

Ostatnio przeprowadzanych było nawet 180 egzaminów dziennie.

„Elki” na ulicach Włocławka jeżdżą jedna za drugą! Często też spotykamy samochody z literą „E” jak egzamin. Końcówka roku jest pod tym względem wyjątkowa! Szkoły jazdy od tygodni nie narzekają na brak kursantów. - Od miesiąca nie przyjmuję już na szkolenie - mówi Piotr Zieliński, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „Joker”. - Chyba że na wykłady, bo na naukę jazdy to dopiero w przyszłym roku.

Oblężenie szkół jazdy ma związek ze zmianami, które miały wejść w życie 4 stycznia. Kursanci ruszyli do szkół jazdy, gdy dowiedzieli się, że szkolenie praktyczne może kosztować w przyszłym roku więcej niż dotychczas i że początkujący kierowcy będą musieli przejść między 4. a 8. miesiącem od uzyskania prawa jazdy dodatkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i techniki jazdy na płycie poślizgowej. Ale wszystko wskazuje na to, że te zmiany wejdą w życie później. Kiedy? Mówi się albo o czerwcu, albo o grudniu.

Zwiększony ruch w szkołach nauki jazdy spowodował, że zaczęły się tworzyć kolejki na egzaminy na prawo jazdy, które przeprowadza Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku. W związku z tym dyrekcja WORD zdecydowała o wydłużeniu godzin egzaminowania. O dwie godziny po południu. Egzaminy nie są już przeprowadzane od godziny 7.30 do 15.30, ale od godziny 7.30 do 17.30. I mimo zapowiedzi, że zmiany prawdopodobnie nie wejdą w życie 4 stycznia, ośrodek nadal przeżywa oblężenie.

- Ostatnio przeprowadzaliśmy nawet 180 egzaminów dziennie, podczas gdy normalnie takich egzaminów jest 100 - mówi Jarosław Chmielewski, dyrektor WORD we Włocławku.

Jak wygląda zdawalność? - Mamy najwyższą w województwie, bo sięgającą ponad czterdziestu procent - podkreśla dyrektor Chmielewski.

Włocławscy kandydaci na kierowców ostatnio lepiej sobie radzą z egzaminem praktycznym niż teoretycznym.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.