Trwa remont komendy policji w Chełmnie

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Trwa remont komendy policji w Chełmnie

Monika Smól

Trwa modernizacja budynków Komendy Powiatowej Policji w naszym mieście. Zgodnie z umową, roboty mają zakończył się do 5 czerwca.

Budynek chełmińskiej komendy jest objęty ochroną konserwatorską.

Kapitalny remont rozpoczął się jeszcze w 2015 roku. Policjanci przeniesieni zostali do budynków po Zakładzie FAM. - Pierwszy z dwóch etapów prac to była termomodernizacja obiektu - mówi Monika Chlebicz, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Koszt jej wyniósł 1 mln 589 tysięcy złotych, z czego 930 tysięcy złotych to fundusze pozyskane w ramach RPO. Za te pieniądze zrobiono między innymi remont dachu z instalacją termiczną.

Został wykonany remont elewacji budynku i pokrycia dachowego - wraz z dociepleniem, izolacja przeciwwilgociowa i cieplna fundamentów i ścian piwnicznych, wykonane schody zewnętrzne do kotłowni i pomieszczeń piwnicznych, wymieniona instalacja centralnego ogrzewania, zmodernizowana kotłownia, wykonana wentylacja mechaniczna i klimatyzacja. Ponadto, wykonano instalację piorunochronną, modernizację instalacji elektrycznej, wymianę instalacji CO z modernizacją kotłowni gazowej.

W zakresie drugiego etapu jest wykonanie robót budowlanych wewnątrz budynku oraz wyposażenie obiektu. To pierwsza tak duża inwestycja, ponieważ w przeszłości były wykonywane jedynie drobne prace remontowo-konserwacyjne wewnątrz komendy, z wymianą okien.

- Koszt tego remontu to 2 mln 989 tysięcy złotych. - dodaje Monika Chlebicz. - Wyposażenie kwatermistrzowskie w komendzie będzie całkowicie nowe, a kosztować będzie dodatkowe 350 tysięcy złotych. Do tego dochodzi 10 tysięcy złotych za zrobienie przyłącza do sieci. Wszystkie środki pochodzą z budżetu policji. Wydatkujemy także pieniądze na sprzęt teleinformacyjny.

Monika Smól

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.