Małgorzata Goździalska

Trwa rekrutacja do nowego programu - „Oddłużenie”

Anna Jackowska z PUP mówi o pięciu firmach, w których będą pracować zadłużeni. Fot. Wojciech Alabrudziński Anna Jackowska z PUP mówi o pięciu firmach, w których będą pracować zadłużeni.
Małgorzata Goździalska

Rekrutację do programu „Oddłużanie” prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku, a konkretnie Klub Integracji Społecznej.

Chodzi o wyłonienie 20 osób zadłużonych, gotowych do podjęcia pracy oferowanej przez Powiatowy Urząd Pracy i spłacanie z wynagrodzenia długu mieszkaniowego. Bo programem „Oddłużanie” będą objęci tylko dłużnicy, mający zobowiązania czynszowe wobec miasta.

Wiadomo już, gdzie będzie praca. Jak powiedziała nam wczoraj Anna Jackowska, zastępca dyrektora do spraw rynku pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włocławku, do zatrudnienia zadłużonych 1 września gotowych jest pięć włocławskich firm. To Ośrodek Sportu i Rekreacji, Jadłodajnia Miejska, Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg, Zespół Żłobków Miejskich i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Jaką pracę dostaną zatrudnieni? Na przykład Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg proponuje roboty budowlano-drogowe, Miejska Jadłodajnia - pomoc w kuchni, Zespół Żłobków Miejskich zaoferuje prace gospodarcze, Ośrodek Sportu i Rekreacji ma pracę związaną z porządkowaniem obiektu, a Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przyjmie do pracy administracyjnej. - Pod warunkiem, że osoby, które zostaną zakwalifikowane do programu, będą miały odpowiednie kwalifikacje - dodaje Anna Jackowska.

Jeśli miejski program „Oddłużenie” się powiedzie, będzie kontynuowany w przyszłym roku. I wówczas objętych może nim być od 70 do 100 osób.

We Włocławku zadłużonych jest około 3950 lokatorów mieszkań komunalnych. Z ostatnich danych wynika, że winni są oni ponad 76 milionów złotych. Prezydent Marek Wojtkowski uważa, że zatrudnienie chociaż 20 osób ma sens. - Od czegoś trzeba zacząć - tłumaczy.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.