Trochę popadało i ulice zmieniły się w potoki

Czytaj dalej
Fot. nadesłane przez Czytelnika
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Trochę popadało i ulice zmieniły się w potoki

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Nie kursowały tramwaje, a kierowcy utknęli w korkach.

Popołudniowa ulewa, która przeszła wczoraj nad Bydgoszczą, sparaliżowała miasto. Przez prawie godzinę przez Nakielską nie jeździły tramwaje. Te linii 1 i 3 kierowane były na Rycerską. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odbiorem wody.

Nad Torem i Grunwaldzka zostały zalane. - Na rondzie Grunwaldzkim było tyle wody, że wlewała się do autobusu, który utknął w korku - relacjonuje Sebastian Zalewski. - Ulica przypominała rwącą rzekę.

Strażacy mieli ręce pełne roboty. Deszcz sprawił, że do niektórych z przydomowych piwnic wdarła się woda. - W krótkim czasie otrzymaliśmy sygnały o 15 podtopionych miejscach - mówi dyżurny bydgoskich strażaków. - Nasze działania dotyczyły wypompowywania wody z budynków i ulic.

Najgorzej wyglądało na Czyżkówku, Jachcicach i Wilczaku. Dostaliśmy sygnały dotyczące problemów w okolicach Rakietowej, Unii Lubelskiej, Żeglarskiej i ronda gen. Maczka, które niedawno było remontowane.

Niestety nie udało nam się skontaktować z drogowcami. Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczęli bowiem już weekend.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.