Monika Smól

Triumfował Michał Brieger

Chojniczanie wystąpili w czwartym turnieju z cyklu GP Bytowa. Fot. nadesłane Chojniczanie wystąpili w czwartym turnieju z cyklu GP Bytowa.
Monika Smól

W XXVIII Grand Prix Bytowa w Tenisie Stołowym nie zabrakło zawodników z Chojnic. Rozegrany został hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

UKS Ósemka BB Auto Chojnice reprezentowali w czwartym turnieju z cyklu w Bytowie: Michał Brieger, Bartłomiej Ossowski, Rafał Megger, Mateusz Żychliński, Max Żychliński, Iwona Gadom-ska i Sławomir Wilczek.

Wystartowało 38 zawodników w trzech kategoriach: kobiety open - 9 zawodniczek, juniorzy rocznik 1998 i młodsi - 15, seniorzy rocznik 1997 i starsi - 14. Grali do dwóch przegranych meczów, a następnie o wyłonienie każdego miejsca.

Najmłodszy zawodnik Ósemki Max Żychliński zakończył rywalizację na 9. pozycji. Bardzo dobrze poradził sobie Bartłomiej Ossowski, zajmując 3. miejsce.

- Iwona Gadomska, po bardzo trudnych i emocjonujących pojedynkach, uplasowała się na 5. pozycji wśród kobiet - informuje Rafał Megger. - Mateusz Żychliński w seniorach był 13. Sławomir Wilczek, startujący pierwszy raz w Grand Prix, uplasował się na 5. pozycji.

Rafał Megger po raz trzeci zmierzył się w finale z klubowym kolegą Michałem. I po raz kolejny musiał uznać jego wyższość, przegrywając 2:3.

W walce o drugie miejsce Rafał pewnie pokonał rywala 3:0, kończąc zawody na drugim stopniu podium. Zwycięzcą kategorii został Michał Brieger, który wygrał po bardzo zaciętej grze finałowej.

Za tydzień przed pingpongistami ostatni, piąty turniej z cyklu Grand Prix Bytowa.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.