Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Triumf Wisły Grudziądz w Gdańsku

W mistrzostwach Pomorza w Gdańsku całe podium zajęły juniorki Wisły: 1. Katarzyna Malinowska (w środku), 2. Roksana Jakubowska (z lewej) i 3. Paulina Fot. Mariusz Kowal W mistrzostwach Pomorza w Gdańsku całe podium zajęły juniorki Wisły: 1. Katarzyna Malinowska (w środku), 2. Roksana Jakubowska (z lewej) i 3. Paulina Chojnacka. Czwarta była Dorota Grzebińska.
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Reprezentacja Wisły Grudziądz świetnie wypadła w Gdańsku, podczas otwartych mistrzostw Pomorza na ergometrze. Nasze juniorki wykosiły całą konkurencję!

10 grudziądzkich zawodników rywalizowało w Gdańsku na ergometrach wioślarskich.

Już w pierwszym biegu, w kategorii juniorek, furorę zrobiły cztery zawodniczki grudziądzkiej Wisły. Zajęły całe podium, anektując dla Grudziądza także czwarte miejsce.

Zwyciężyła Katarzyna Malinowska przed Roksaną Jakubowską i Pauliną Chojnacką. Czwartą lokatę zajęła Dorota Grzebińska.

- Ta właśnie czwórka dziewcząt w tym roku wygrała wszystko, co tylko było możliwe na wodzie, w konkurencjach krótkich wioseł, w kategorii juniorek - zaznacza Mariusz Kowal, trener Wisły. - Zarówno mnie, jak i pozostałych trenerów naszego klubu niezmiernie cieszy fakt, że sezon zimowy dopiero się zaczął, a każda z tych zawodniczek już pobiła swój rekord życiowy. Wyniki te byłyby jeszcze lepsze gdyby nie fakt, że na skutek awarii systemu do wizualizacji wyścigu, rywalizujące dziewczęta nie widziały poczynań rywalek! Nie były więc w stanie odpowiednio skutecznie reagować podczas poszczególnych faz wyścigu.

Ale... nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

- To pozwala optymistycznie przypuszczać, że nasze wioślarki mają jeszcze niewykorzystane rezerwy i po odpowiednio przepracowanej zimie ich wyniki mogą być zdecydowanie lepsze - komentuje trener Mariusz Kowal.

Podczas mistrzostw Pomorza w Gdańsku wiele radości dostarczył także wyścig młodziczek, z udziałem zawodniczek Wisły. Najlepsza okazała się bowiem grudziądzanka, Jessika Sobocińska. To ona właśnie, przed około dwoma tygodniami, wygrała mistrzostwa województwa w ergowiosłach.

Na słowa uznania zasługuje też występ Aleksandry Podlaskiej, która wywalczyła nielubiane przez sportowców, 4. miejsce, a także wysoka, 5. lokata Wiktorii Józefiak.

Ostatni wyścig z udziałem grudziądzkich wioślarzy to bieg młodzików. 6. miejsce zajął w nim Mariusz Skowroński a tuż za kolegą klubowym uplasował się Bartosz Bartkowski. Obaj po raz kolejny potwierdzili przynależność do pomorskiej czołówki. Na 20. lokacie natomiast zakończył zmagania Michał Świerczyński.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.