Triumf w Niemczech

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Monika Smól

Triumf w Niemczech

Monika Smól

Zespół juniora starszego Pomowca Kijewo Królewskie zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Algermissen.

Do Niemiec pojechała 15-osobowa kadra. Rewizyta kijewskiego zespołu odbyła się na zasadzie wymiany międzygminnej z partnerem z Dolnej Saksoni w Niemczech. Została zaplanowana już w ubiegłym roku, kiedy to młodzież z klubu JFC Nord brała udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Pomowiec Cup.

- Przed rokiem nasz zespół był mało gościnny i zwyciężył w edycji polskiej, drużyna niemiecka zajęła 3. miejsce - mówi Adam Cieśliński, trener Pomowca. - 680-kilometrowa podróż przebiegła w świetnej atmosferze. Rówieśnicy zza zachodniej granicy okazali dużą gościnność. Powitalny grill i integracyjne gry sportowe wprowadziły wszystkich w dobry nastrój.

Zmagania zorganizowano na lokalnym boisku.

- Pierwszy mecz, z U-17 - JFC Nord, rozpoczęliśmy nerwowo, byliśmy nieskuteczni, a pretensje nie pomagały - dodaje Adam Cieśliński. - Do przerwy było 0:0, ale po niej zaczęła się inna gra. Gdy się nie kłócimy - potrafimy skutecznie grać. Pierwszą bramkę strzelił Mikołaj Szuprytowski z dystansu. Drugi gol to jego asysta i wykończenie akcji przez najmłodszego Kacpra Skibickiego. Przeciwnicy odpowiedzieli tylko trafieniem w końcówce. Wygraliśmy 2:1.

Mecz z gospodarzami, A Jugend JFC Nord, od początku przebiegał pod dyktando kijewian, którzy wygrali 6:1. Szybkie bramki kapitana Piotra Pieńczewskiego z główki i Kacpra Skibickiego, ustawiły rywalizację. Po trafieniach Szuprytowskiego i Timona Spörhasea do przerwy było 3:1. W 2. połowie zdobywali: Dawid Wojtalik, Kacper Skibicki i Mateusz Branicki.

Do końcowego sukcesu kijewianom wystarczał remis. Powalczyli i wygrali 4:1 z JSG Algermissen/Harsum/Nord.

- Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:1 po trafieniu Patryka Buczkowskiego - relacjonuje trener. - W drugiej połowie nasza dobra gra przyniosła kolejne bramki - Skibickiego i Szymona Kuchmistrza i pewnie zwyciężyliśmy. Wynik ustalił po solowej akcji Skibicki, zostając tym samym królem strzelców turnieju.

Po rozgrywkach odbył się grill z mieszkańcami. Następnego dnia kijewianie zwiedzili Hannover. Byli m.in. na stadionie HDI Arena, na którym mecze 2 Bundesligi rozgrywa Hannover 96, w której gra Artur Sobiech.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.