Adam Szczęśniak

Trener daje im przykład

Bydgoska młodzież z trenerem i sympatykami w Sprembergu. Fot. nadesłane Bydgoska młodzież z trenerem i sympatykami w Sprembergu.
Adam Szczęśniak

W niemieckiej miejscowości Spremberg w dorocznym międzynarodowym turnieju Sakura Cup startowali z powodzeniem zawodnicy BKS Judo.

Na matach rywalizowały dzieci, młodzicy i juniorzy młodsi. Podopieczni trenerów Grzegorza Dubickiego i Jerzego Żmudzińskiego sięgnęli po 6 medali: 2 złote i 4 brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanęli Weronika Walczak i Hubert Kluz, a na 3. Zuzanna Kwiatkowska, Marta Twardowska, Maksymilian Nowak i Wojciech Szulc. To świetny wynik, bo przez dwa dni walczyło ponad 500 judoków z Niemiec, Polski, Białorusi, Czech i Słowacji.

W Bydgoszczy odbył się Puchar Polski juniorów. Podczas zawodów działaczom i sympatykom BKSJ wręczono brązowe honorowe odznaki Polskiego Związku Judo. Otrzymali je: Sławomir Kluz, Wiesław Twardowski, Arkadiusz Kwiatkowski, Mirosław Chojecki, Krzysztof Ziętara, Jakub Nowak i Tomasz Walczak. Z kolei trener Grzegorz Dubicki i były zawodnik Polonii Jan Siemiński odebrali certyfikaty na 5 dan. To dobry przykład dla młodych.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.