Tramwaje z Pesy nie pojadą do Warszawy. Firma nie rozpacza

Czytaj dalej
Fot. Ewelina Wójcik
Agnieszka Domka-Rybka

Tramwaje z Pesy nie pojadą do Warszawy. Firma nie rozpacza

Agnieszka Domka-Rybka

Nie Pesa, a Hyundai wyprodukuje 213 tramwajów dla stolicy kraju. Tylko oferta z Korei zmieściła się w budżecie miasta. Bydgoska firma nauczona doświadczeniami zaproponowała wyższą, ale - jak twierdzi - racjonalną cenę.

- Tramwaje Warszawskie w przetargu na 213 nowych tramwajów wybrały najkorzystniejszą ofertę. Złożyła ją firma Hyundai Rotem Company - informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik TW.

Pesa jest za droga

- Hyundai Rotem Company zaproponował, że zbuduje je za 1 mld 852 mln zł netto. Zakup uzyskał częściowe dofinansowanie z funduszy UE. W postępowaniu przetargowym wpłynęły także inne oferty. Propozycja konsorcjum Stadler Polska i Solaris Tram w grudniu 2018 roku została odrzucona z uwagi na zaproponowane terminy niezgodne z naszymi wymaganiami. Natomiast oferta kolejnego producenta, czyli bydgoskiej Pesy, przekracza kwotę, jaką zaplanowaliśmy przeznaczyć na zakup - dodaje rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Bydgoska firma zaproponowała 2,305 mld zł.

Co to oznacza dla bydgoskiej Pesy? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.