Grzegorz Oleradzki

Tragiczna śmierć młodego piłkarza z regionu!

Tragiczna śmierć młodego piłkarza z regionu! Fot. nadesłane
Grzegorz Oleradzki

Z wieloma problemami przygotowania do zbliżającego się sezonu rozgrywek A klasy kontynuują piłkarze grającej w 1. grupie Zgody Chodecz.

W drugim przedsezonowym sprawdzianie piłkarze z Chodcza zagrali z występującą w jednej z grup 5. ligi łódzkiej jedenastką z Bedlna. Rywal od kilku już sezonów przyjeżdża na krótkie zgrupowanie do Mstowa i niejednokrotnie już rozgrywał mecze ze Zgodą.

Długo w Chodczu zastanawiano się czy spotkania nie odwołać. W czwartkowe popołudnie w wypadku motocyklowym zginął bowiem 25-letni piłkarz Zgody Jarosław Chojnacki. Należał do graczy uniwersalnych, a w swym ostatnim występie przeciwko Victorii Smólnik grał zarówno w polu jak i na bramce. Reprezentował również barwy Lubienianki.

Na drodze krajowej nr 91 w gminie Lubień Kujawski prowadzony przez niego motocykl zderzył się ze skręcającym w lewo ciągnikiem rolniczym. Koledzy z zespołu, jak również inne osoby związane z klubem uznały, że najlepszą formą oddania hołdu zmarłemu będzie rozegranie spotkania w zaplanowanym terminie.

Rozpoczęło się ono minutą ciszy, a w późniejszych poczynaniach gospodarzy widać było, że piłkarze są w psychicznym stresie. Stąd też sporo indywidualnych błędów, po których goście łatwo zdobywali bramki. Dwie z nich strzelili w w końcówce pierwszej połowy.

Nieco lepiej Zgoda spisywała się w początkach drugiej odsłony. Zmniejszyła stratę do jednego gola, miał szansę na wyrównanie jednak doskonałe okazje zmarnowali Mateusz Giętkowski i Mariusz Bartczak. Kolejna seria błędów w defensywie sprawiła, że goście pewnie wygrali.

W środę w kolejnym sparingu Zgoda podejmie występującą w drugiej grupie A klasy jedenastkę Wichra Wielgie (początek o godzinie 18).

Grzegorz Oleradzki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.