Tragedia na torach. Pod Włocławkiem zginęła kobieta z dwojgiem dzieci

Czytaj dalej
Fot. Paweł Czerniak
Krzysztof Górski

Tragedia na torach. Pod Włocławkiem zginęła kobieta z dwojgiem dzieci

Krzysztof Górski

Do tragedii doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Walentowo (gm. Lubień). Kobieta wraz z dwójką dzieci wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg. Wszyscy troje zginęli na miejscu.

Do dramatu doszło w poniedziałek, 19 sierpnia około godziny 7.30 w Walentowie pod Włocławkiem. - Rowerzystka z dwójką dzieci została potrącona przez nadjeżdżający pociąg – mówi st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z KMP we Włocławku. Z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że po potrąceniu ofiary wpadły pod drugi pociąg, jadący z naprzeciwka.

Wstępne informacje mówiły o dwóch ofiarach, ze względu na dwa rowery znalezione na miejscu wypadku. Ciała były zmasakrowane. Oględziny lekarskie wskazały jednak, że zginęły trzy osoby.

Na przejeździe kolejowym w Walentowie doszło do śmiertelnego potrącenia 31-letniej kobiety wraz z dwójką ośmioletnich dzieci, chłopca i dziewczynki. Wszyscy to mieszkańcy gminy Lubień Kujawski. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, matka jechała na jednym rowerze z jednym dzieckiem. Drugie dziecko jechało samodzielnie tuż obok.

Przejazd jest niestrzeżony, bez rogatek. Nie ma też monitoringu. Szczegóły wypadku wyjaśniają teraz policjanci pod nadzorem prokuratury. - Obecnie prowadzone jest śledztwo i nie możemy przekazać żadnych szczegółów – przyznaje oficer prasowy włocławskiej komendy. - Widoczność na tym przejeździe nie utrudniają żadne drzewa, są tylko dwa domy w oddali. Kierowców alarmuje znak stop i krzyż świętego Andrzeja.

Maszyniści zostali zbadani na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, obaj byli trzeźwi.

Po wypadku ruch kolejowy na trasie Łódź-Gdynia został całkowicie wstrzymany. Uruchomiono autobusy zastępcze na odcinkach Ostrowy - Kaliska Kujawskie oraz Kutno - Aleksandrów Kujawski - Toruń. Pociągi wróciły do pracy około godziny 12.

Krzysztof Górski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.