Paweł Kędzia

Tragedia na Szosie Lubickiej. Wiemy, z jaką prędkością mogło się poruszać auto, które śmiertelnie potrąciło pieszych

Jak wynika z naszych obliczeń, dzięki analizie nagrania, kierowca taksówki przejechał przez przejście z prędkością prawie 100 km/h. Siła uderzenia odrzuciła Fot. Kadr z nagrania Jak wynika z naszych obliczeń, dzięki analizie nagrania, kierowca taksówki przejechał przez przejście z prędkością prawie 100 km/h. Siła uderzenia odrzuciła ofiary na przeciwną stronę skrzyżowania
Paweł Kędzia

Jak wynika z obliczeń „Nowości”, nawet 100 km/h mógł jechać kierowca, który w nocy z niedzieli na poniedziałek potrącił pieszych na przejściu na Szosie Lubickiej. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Do internetu wyciekło nagranie z śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na przejściu przez Szosę Lubicką.

Na nagraniu widać, jak dwie osoby przepuszczają jedno auto poruszające się lewym pasem i wchodzą na przejście dla pieszych. Id Kiedy są na środkowym pasie w ludzi uderza rozpędzony mercedes. Z jaką prędkością poruszało się auto?

100 km/h i hamowanie

Według naszych obliczeń, dzięki analizie nagrania, można powiedzieć, że było to blisko 100 km/h. Długość przejścia dla pieszych od linii zatrzymania z przejazdem dla rowerzystów wynosi 10 metrów. Pokonanie tego odcinka mercedesowi zajęło ponad 0,3 sekundy. Po przeliczeniu to 97 km/h. Przy czym najprawdopodobniej kierowca już hamował. Tymczasem w miejscu, gdzie doszło do tragedii obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. W godz. od 23 do 5 rano w terenie zabudowanym kierowcy mogą poruszać się z prędkością o 10 km/h wyższą, o ile znaki nie stanowią inaczej. Sprawcą wypadku okazał się taksówkarz.

Jaki zarzut usłyszał sprawca tragedii przy Szosie Lubickiej? Jak się tłumaczył? - o tym m.in. przeczytasz w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Paweł Kędzia

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.