Joanna Pluta

Tragedia na placu budowy

To na tej budowie doszło do tragicznego wypadku. Fot. Anna Gołata To na tej budowie doszło do tragicznego wypadku.
Joanna Pluta

Nie żyje jeden z pracowników budowy Nordic Haven - powstającego właśnie w Bydgoszczy wielkiego apartamentowca nad Brdą.

Taka informacja dotarła do naszej redakcji wczoraj rano. Tragiczną wiadomość potwierdziła bydgoska policja.

- Do wypadku doszło około godz. 16 w poniedziałek - mówił nam Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Mężczyzna stał na rusztowaniu na wysokości trzeciego piętra. Najprawdopodobniej na jego głowę spadł kawałek cegły. Na głowie miał kask, ale silne uderzenie spowodowało, że mężczyzna się zach-wiał albo go zamroczyło i spadł. Zginął na miejscu.

Wczoraj przesłuchiwano świadków tego dramatycznego zdarzenia. Teraz policja prowadzi śledztwo. Wraz z prokuraturą śledczy będą ustalać, jak dokładnie doszło do wypadku i kto powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone. Będzie wykonana ich sekcja.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawiciela zarządu Nordic Development, którego inwestycją jest Nordic Haven.

- To dla nas wszystkich ogromna tragedia i żal - mówił Piotr Rybojad. - Nie chcemy komentować sytuacji, póki policjanci prowadzą czynności.

Liczba śmiertelnych wypadków przy pracy w Polsce z roku na rok nieznacznie maleje. Wciąż jednak się zdarzają. Według danych bydgoskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w ubiegłym roku na terenie naszego regionu doszło do blisko 30 takich zdarzeń.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.