Trafili do Atlasu dobrych praktyk, bo wymyślili fajny projekt dla seniorów

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichler

Trafili do Atlasu dobrych praktyk, bo wymyślili fajny projekt dla seniorów

Maria Eichler

Świat jest nie tylko dla młodych, pięknych i bogatych. Wiedzą o tym seniorzy z gminy Chojnice. Bo dla nich życie zaczyna się po 50-tce...

Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury Justyna Rząska nie lubi wypinać piersi do orderów, ale tym razem miło jej było pochwalić stowarzyszenie „Akolada”, które jest niezależne od urzędu, niemniej pracuje na rzecz gminy i swoimi projektami świetnie ją promuje.

A działa w zakresie kultury i rozwoju lokalnych społeczności. - Projekt stowarzyszenia z 2014 r. pt. „Mają jeszcze wiele do zaoferowania” został uznany za przykład dobrych praktyk przez Fundację Inicjatyw Obywatelskich - informuje Rząska. - Cieszymy się, że piszą o nas w specjalnej publikacji, w Atlasie dobrych praktyk i że nas chwalą. To dla nas miła okoliczność.

To był pierwszy projekt adresowany do seniorów. I znalazł wielu sympatyków wśród tej grupy społecznej. W sześciu miejscowościach w gminie Chojnice zaangażowało się w niego ok. 100 osób.

- To był cykl warsztatów - przypomina Rząska. - A więc coś, co aktywizuje i zachęca do działania.

Co najważniejsze, seniorzy do dziś są aktywni i nie spoczęli na laurach. Teraz już sami potrafią się organizować, by coś ciekawego robić. Korzystają też chętnie z oferty GOK. - I takich osób przybywa - cieszy się dyrektorka GOK.

Ale nic dziwnego, skoro można być za pan brat z komputerem, nauczyć się pisania bloga, robić zdjęcia, kształcić muzycznie, przekazywać swoją wiedzę młodym, to przecież warto się na to skusić!

GOK swoich seniorów ceni jako partnerów i nie lekceważy ich potrzeb. Na stronie urzędu jest specjalna zakładka Strefa seniora, która pozwala internautom na poznanie ciekawych propozycji spędzenia czasu i dokumentuje ich aktywność.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.