Toruński Festiwal Nauki i Sztuki z Wisłą w roli głównej [zdjęcia, program imprezy]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Joanna Maciejewska

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki z Wisłą w roli głównej [zdjęcia, program imprezy]

Joanna Maciejewska

Czy można łączyć naukę z dobrą zabawą? Toruński Festiwal Nauki i Sztuki udowadnia, że tak. W tym roku przygotowano ponad sto imprez.

Tematem przewodnim tegorocznego Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest rzeka Wisła. Organizatorzy nawiążą do 
obchodzonego w całym kraju roku Wisły. Festiwal trwać będzie od 21 do 25 kwietnia.

Na uczestników czeka 135 imprez, na część z nich obowiązują zapisy lub bezpłatne wejściówki.

Siedemnastą edycję festiwalu zainauguruje spotkanie z kulturą Chin (21 kwietnia o godz. 18 w Auli UMK). Na wydarzenie pt. „Podróż do Azji. Kulturalne Chiny w pigułce” złożą się: występ wokalno-taneczny grupy studentów z Chin i wykład połączony z pokazami na temat medycyny chińskiej. Wstęp na jest wolny.

W przygotowanie Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki po raz kolejny włączyli się także studenci dziennikarstwa z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W poprzednich latach Klub Dziennikarza organizował akcje: „Be Positive”, „Miasto na telefon” oraz „Prosty przepis na bloga. Jak zaistnieć w blogosferze kulinarnej?”.

Tym razem studenci zachęcają do podróżowania po Toruniu specjalnym Wisłobusem.

- Inicjatywa ta nawiązuje do trzykrotnie organizowanej przez Klub akcji, czyli Pozytywnie Informującego Tramwaju - mówią organizatorzy.

W poniedziałek 24 kwietnia odbędzie się pięć rejsów Wisłobusem, w czasie których studenci zaprezentują ciekawe informacje o Toruniu i Wiśle. Autobus wystartuje spod Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki punktualnie o godzinie 9. Ponadto przewidziane są kursy o godz. 9.45, 10.30, 11.15 i 12. Każdy rejs potrwa około 30 minut, a na pokład Wisłobusu jednorazowo będzie mogło wejść 50 osób.

Szczegółowy program tegorocznego festiwalu można znaleźć na stronie www.festiwal.torun.pl oraz w załączniku.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.