Toruńska poczta została ocalona!

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Toruńska poczta została ocalona!

Joanna Maciejewska

Nadal można będzie korzystać z usług pocztowych przez całą dobę. Skrócenia godzin pracy Urzędu Pocztowego nr 1 na razie nie będzie.

Informacja o skróceniu godzin pracy Urzędu Pocztowego znajdującego się w centrum toruńskiej starówki wywołała falę oburzenia wśród mieszkańców.

Placówka miała przyjmować interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 7-21, w soboty od godz. 8 do 20, a w niedziele jeszcze krócej, bo tylko do godz. 15. Zmiany miałby wejść w życie 1 kwietnia tego roku.

W walkę o utrzymanie dotychczasowych godzin funkcjonowania włączyli się radni Torunia i posłowie z regionu, m. in. poseł Arkadiusz Myrcha i radny Michał Jakubaszek.

Wczoraj Biuro Prasowe Poczty Polskiej SA poinformowało, że zmiana godzin na razie zostanie wstrzymana.

„W związku z licznymi prośbami klientów i interesariuszy, Poczta Polska czasowo wstrzymała decyzję o zmianie od dnia 1 kwietnia 2017 roku organizacji pracy Urzędu Pocztowego Toruń 1 z siedzibą przy ul. Rynek Staromiejski 15. Placówka pocztowa będzie tak jak dotychczas czynna całodobowo” - czytamy w przesłanej do redakcji informacji.

Jednocześnie Poczta Polska informuje, że będzie prowadziła dalszą analizę i monitoring w zakresie pracy Urzędu Pocztowego Toruń 1 w godzinach nocnych.

Budynek toruńskiej Poczty Głównej przy Rynku Staromiejskim pochodzi z pierwszej połowy lat 80. XIX wieku. Rozbudowano go w ostatniej dekadzie XIX stulecia.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.