Toruńska bramka i asysta

Reprezentacja polskich juniorów z dwoma torunianami w składzie świetnie rozpoczęła mistrzostwa świata Dywizji 1B we Francji.

Znakomity start na mistrzostwach świata dywizji 1B zanotowali polscy juniorzy. Podopieczni Torbjorna Johanssona rozgromili we francuskim Megeve Wielką Brytanią 9:3 (3:0, 3:1, 3:2). Nasza drużyna dominowała od początku, w 30 minucie prowadziła 6:0 i dopiero przy wyniku 8:1 pozwoliła na więcej debiutującym na tym poziomie Brytyjczykom.

Dobry mecz rozegrał wychowanek Sokołów Toruń Mateusz Gościński. W połowie spotkania strzelił gola, po którym Polska prowadziła już 6:0. Dwie minuty wcześniej z kolei asystował przy trafieniu Kamila Wróbla. Najlepszym zawodnikiem w polskiej ekipie uznano jednak obrońcę Zagłębia Sosnowiec Marcina Horzelskiego, autora gola i dwóch asyst. Z ławki rezerwowych oglądał mecz drugi z torunian w kadrze, bramkarz Mateusz Studziński.

Polacy dziś zagrają z dużo mocniejszą Ukrainą, w środę ze Słowenią i w piątek z gospodarzami. Bardzo możliwe, że ten ostatni mecz zadecyduje dopiero o awansie na zaplecze światowej elity, bo gospodarze także bardzo liczą na promocję i mają już dwa zwycięstwa na koncie. To jest właśnie cel zespołu Johanssona, który dywizję 1A opuścił w poprzednim sezonie.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.