Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Torowcy Stali Grudziądz jadą do Rio

Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel - kolarze Stali walczyli  w mistrzostwach świata  jako reprezentacja Polski w sprincie drużynowym. Fot. ALKS Stal Grudziądz Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel - kolarze Stali walczyli w mistrzostwach świata jako reprezentacja Polski w sprincie drużynowym. Zajęli ósme miejsce.
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Sprinterzy torowi Stali Grudziądz - wicemistrzowie Europy, podczas mistrzostw świata na torze w Londynie zapewnili sobie udział w igrzyskach.

Polska drużyna sprinterska, wicemistrz Europy, wywalczyła 2 marca 8. miejsce mistrzostw świata.

Tworzą ją torowcy Stali Grudziądz:

Byli mocno zdeterminowani na miejsce w pierwszej „4“. Ścigali się w parze z drużyną niemiecką. Stal pojechała w tym składzie, w którym wywalczyła srebro mistrzostw Europy.

Grudziądzanie byli znakomicie przygotowani do startu. Rywale jednak też, zwłaszcza Nowa Zelandia, która pojechała rewelacyjnie. Grudziądzanie marzyli nawet o podium.

- Może byli zbytnio „nabuzowani”, nakręceni na bardzo dobre miejsce - mówi Jerzy Szczublewski, wiceprezes ALKS Stal Grudziądz. - Za bardzo chcieli, ale mieli szansę. Po cyklu Pucharów Świata, mistrzostwach Europy i innych prestiżowych turniejach klasyfikowani byli jako piąta drużyna sprinterska Europy. Gdyby w Londynie wykręcili taki czas, jak w mistrzostwach Europy, gdzie zdobyli srebro, to mieliby 4. miejsce MŚ. I wieczorem, o godz. 20.00 wystąpiliby w wyścigu o brąz. Jednak mieli słabszy dzień. Każdy z nich na swojej zmianie wykręcał lepsze czasy, niż w Londynie.

Cóż, medali mistrzostw świata nie ma, lecz już wcześniejszymi, udanymi startami grudziądzcy zawodnicy wypracowali sobie drogę na igrzyska olimpijskie.

- Przed MŚ Polska wyprzedzała Rosję o 75 punktów - wyjaśnia Szczublewski. - W Londynie Rosja odrobiła do nas 15 punktów, ale i tak zachowaliśmy 5. miejsce w klasyfikacji przedolimpijskiej. Polacy jadą więc na igrzyska do Rio!

Wyniki sprintu drużynowego:

  1. Nowa Zelandia (43.096),
  2. Holandia (43.266) ,
  3. Francja (43.487).
  4. Niemcy,
  5. Australia,
  6. Wielka Brytania,
  7. Rosja,
  8. Polska (43.751).

Kwalifikacje olimpijskie też uzyskały: Francja, Holandia, Niemcy i Wielka Brytania.

Grudziądzcy torowcy muszą teraz utrzymywać wysoką formę aż do samych igrzysk, żeby być wciąż w pierwszym składzie. W reprezentacji Polski sprinterów, prowadzonej przez Andrieja Tołomanowa, są także: Mateusz Lipa (Stal Gr.) oraz Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński i Damian Zieliński (Piast Szczecin).

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.