Topór wisi nad drzewami przy ulicy Sienkiewicza w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Topór wisi nad drzewami przy ulicy Sienkiewicza w Grudziądzu

Daniel Dreyer

Projekt modernizacji ul. Sienkiewicza przewiduje wycinkę 27 drzew. - Zmieniamy go - mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Nikt nie ma wątpliwości, że ulica Sienkiewicza wymaga remontu. Ten jest zaplanowany, przetarg trwa.

- Zarząd Dróg Miejskich w projekcie remontu ul. Sienkiewicza przewidział wycięcie 27 zdrowych drzew (...). Jako grudziądzka Nowoczesna uważamy te plany za nieuzasadnione i niepotrzebne, godzące w walory estetyczne miasta oraz jakość środowiska, w jakim żyjemy” - na alarm w imieniu partii uderzył Kamil Heyka z Nowoczesnej.

Nowoczesna w obronie drzew przygotowała internetową petycję do prezydenta Grudziądza z apelem o zmiany w projekcie remontu ulicy. Kartki informujące o petycji zawiesili na przeznaczonych do wycinki drzewach. Do poniedziałkowego popołudnia internetowy apel do władz miasta podpisało ponad 380 osób.

Czy drzewa rzeczywiście zostają wycięte? Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.