Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Topole przy placu zabaw i ruina w środku wsi

Na zebraniu sołeckim w Jazdrowie był czas na podsumowania, ale także dyskusję o aktualnych problemach wsi i mieszkańców. Fot. archiwum powiat-sepolno.pl Na zebraniu sołeckim w Jazdrowie był czas na podsumowania, ale także dyskusję o aktualnych problemach wsi i mieszkańców.
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Zebranie sołeckie mają za sobą również mieszkańcy sołectwa Jazdrowo. Dopytywali o wiele kwestii, m.in. brak autobusów w sezonie letnim i o sprawy drogowe.

Cykl zebrań sołeckich zmierza ku końcowi. Tym razem spotkali się mieszkańcy Jazdrowa, a zebranie poprowadził sołtys Robert Sieg. Po raz kolejny nie zabrakło włodarzy gminy Sępólno zastępcy burmistrza Marka Zieńki i starosty Jarosława Tadycha.

Podkreślić należy liczny udział radnych oraz przedstawicieli rady powiatu, policji i lasów. To ważne, że uczestniczą oni w zebraniach, gdyż jest to znakomita okazja, by mieszkańcy podzielili się swoimi problemami i prosili o wyjaśnienia.

Zanim jednak doszło do poruszenie spraw sołeckich, sołtys Robert Sieg przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2015 oraz sprawozdanie z wykonania budżetu. Tu już tradycją jest brak pytań i wątpliwości co do sprawozdań. Mieszkańcy przyjęli je jednogłośnie.

Marek Zieńko zaznajomił mieszkańców z planami gminy na 2016 rok, dalszym rozwojem przedsiębiorczości w Parku Przemysłowym i Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz z budżetem gminy. Nie zabrakło też informacji o planach budowy dróg, zakończeniu rozbudowy żłobka, a także planach rozbudowy oświetlenia i sieci wodociągowej.

Mieszkańcy również mieli swoje uwagi i pytania. Zwrócili uwagę m.in. na słaby dostęp do komunikacji autobusowej w wakacje czy też zły stan budynku w centrum wsi, który już zagraża bezpieczeństwu. Mówili o braku dojścia do licznika i zaworów sieci wodociągowej w świetlicy, pytali o remonty dróg, w tym tej powiatowej z Iłowa do Jazdrowa. Zwrócili też uwagę na konieczność wycięcia dwóch topoli przy placu zabaw.

W tym tygodniu odbędą się kolejne zebrania. Dziś zebranie sołectwa Teklanowo, we wtorek Dziechowa, w środę Piaseczna (wszystkie o godz. 18), a piątek Zalesia.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.