Tomasz Loska na testach w Chojniczance Chojnice

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Tomasz Loska na testach w Chojniczance Chojnice

Monika Smól

Bramkarz Tomasz Loska trenuje z pierwszym zespołem Chojniczanki. Loska był ostatnio zawodnikiem Nadwiślana Góra. Dziś kończy 20 lat!

Tomasz Loska do drugoligowego Nadwiślanina trafił jesienią z Górnika Zabrze. Zespół ten zajmuje obecnie 17. miejsce w tabeli.

W minionej rundzie Loska rozegrał tam trzynaście spotkań oraz jeden mecz Pucharu Polski. Wcześniej, w sezonie 2014/2015, był zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy przez Górnika Zabrze, jednak nie zadebiutował na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. Grał jednak regularnie w trzecioligowych rezerwach Górnika.

Zaproszenie bramkarza do Chojnic to dowód na to, że polityka w klubie nie zmieniła się. Trener Chojniczanki, Mariusz Pawlak, zdecydował przed sezonem, że chce mieć w bramce wyłącznie młodzieżowców. I w takich zawodników teraz celuje.

Tomasz Loska testowany jest od kilku dni. W sobotę - po rozgrzewce pod okiem trenera Skiby - zagrał w sparingu z Drutex-Bytovią Bytów, gdzie w drugiej połowie zmienił Damiana Podleśnego. Podobnie jak on - zachował czyste konto. Miał jednak więcej pracy, ponieważ przegrywający 1:0 piłkarze z Bytowa, chcąc doprowadzić do wyrównania, zagrali lepiej i mieli kilka dogodnych sytuacji bramkowych.

Testowany bramkarz żółto-biało-czerwonych pochodzi z Knurowa. Jego pierwszy klub to Tempo Paniówki.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.