To zrobiliśmy w tym roku, a to w przyszłym

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

To zrobiliśmy w tym roku, a to w przyszłym

Adam Lewandowski

Jak co roku solecki ratusz zaprosił swych najzacniejszych obywateli na spotkanie noworoczne. Również radnych minionych kadencji, przedsiębiorców, społeczników, ludzi kultury, sportu itp.

Od wielu już lat ratusz zapraszał do restauracji „Leśna”, w tym roku do Soleckiego Centrum Kultury - placówki, która po gruntownej modernizacji została w tym roku oddana do użytku.

I tę inwestycję burmistrz Teresa Substyk wymieniła wśród tegorocznych dokonań gminy. Również przebudowę sfinansowaną przez Zarząd Dróg Wojewódzkich ul. 23 Stycznia, łączącą solecki rynek, czyli plac Jana Pawła II z rondem burmistrza Antoniego Nawrockiego. Wśród ważnych dokonań Teresa Substyk wymieniła też przebudowę ulic na osiedlu Toruńskim: Lipowej, Sosnowej, Piłsudskiego.

A z inwestycji, które zakończą się w przyszłym roku - punkt obsługi pasażerów, czyli nowy dworzec PKP. I rekultywację terenów po dawnej nasycalni podkładów kolejowych... Ale inwestycji będzie więcej. Przygotowana zostanie dokumentacja m.in. na przebudowę ulic na osiedlu Leśnym, na budowę ścieżek rowerowych na ul. Ogrodowej i Cichej, rewitalizację czeka też wspomniany już plac Jana Pawła II.

Solec jest „Liderem rozwoju regionalnego”, z 690 gmin miejsko-wiejskich zajmuje 26 pozycję wśród najlepszych w Polsce.

Tylko gratulować. I życzyć, by w przyszłym roku Solec rozwijał się w tempie, do którego nas przyzwyczaił...

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.