To strażak na medal. Zawsze chętnie pomoże i doradzi

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

To strażak na medal. Zawsze chętnie pomoże i doradzi

Szymon Cieślak

Strażak Wojciech Kończal został „Zasłużonym dla Gminy Gąsawa”. To zaszczytne wyróżnienie odebrał podczas ostatniej sesji rady gminy.

- Wojciech Kończal to absolutne zaprzeczenie egoizmu i wyrachowania. To człowiek zawsze gotowy nieść bezinteresowną pomoc - napisał we wniosku o przyznanie tytułu „Zasłużony dla Gminy”, wójt Błażej Łabędzki.

Zanim radni zagłosowali nad tą propozycją odczytano wiersz autorstwa Czesława Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem”.

- Przyznam szczerze, że jako dziecko przez wiele lat myślałem, że ta bajka była o panu - mówił Mariusz Kazik, przewodniczący rady gminy.

Radny Ryszard Królikowski przyznał, że ceni byłego szefa gąsawskich strażaków także za jego działalność społeczną.

- Przez wiele lat współpracowałem z Wojciechem Kończalem. To człowiek konsekwentny. Zawsze jak zabierał głos, był to głos mądry, służący całej społeczności. Ten tytuł panu Wojtkowi Kończalowi należy się jak najbardziej - stwierdził radny Królikowski.

Tuż po głosowaniu (radni byli jednomyślni w tej sprawie), wręczono „Zasłużonemu dla Gminy Gąsawa” pamiątkowy medal.

- Nie ukrywam, że jestem wzruszony takim wyróżnieniem. Jeżeli moja praca została w taki sposób przyjęta, jestem tym bardzo usatysfakcjonowany i niezmiernie za to wszystkim dziękuję - powiedział Wojciech Kończal, a swoje podziękowania skierował także do tych wszystkich osób, z którymi w OSP współpracował przez wszystkie lata.

Wojciech Kończal od 1983 roku do stycznia 2009 roku był gminnym komendantem OSP w Gąsawie. W tym czasie doprowadził do rozbudowy remizy. Strażacy w tym czasie dostali dwa samochody i specjalistyczny sprzęt. W 1995 roku OSP Gąsawa została przyjęta do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, warto zaznaczyć, jako pierwsza w powiecie żnińskim. Zdecydował o tym wysoki poziom wyszkolenia strażaków.

Z inicjatywy druha Kończala zrealizowano także powiatowe i gminne zawody pożarnicze, turniej wiedzy pożarniczej, turnieje sportowe i uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.