To są nasze wspólne obchody [rozmowa z Marcinem Zajączkowskim]

Czytaj dalej
Fot. adwiga Aleksandrowicz
Rozmawiała:Jadwiga Aleksandrowicz

To są nasze wspólne obchody [rozmowa z Marcinem Zajączkowskim]

Rozmawiała:Jadwiga Aleksandrowicz

Rozmowa z Marcinem Zajączkowskim, przewodniczącym Rady Miejskiej w Ciechocinku i prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A.

Uzdrowisko obchodzi sto osiemdziesięcioletnią rocznicę działalności, miasto swoje setne urodziny. Nie było pokusy, by obchody tych jubileuszy podzielić?
To nie miałoby sensu. Uzdrowisko znajduje w mieście, choć trochę młodszym, a miasto żyje i rozwija się w dużej mierze dzięki uzdrowisku. Połączenie sił intelektualnych, organizacyjnych i finansowych wydawało się całkiem logiczne, a wspólna praca nad przygotowaniem programu Roku Jubileuszowego Ciechocinka pokazuje, że to właściwa droga. Tak się jeszcze złożyło, że kieruję przedsiębiorstwem uzdrowiskowym i jestem przewodniczącym rady miejskiej, więc łączenie obchodów staje się jeszcze bardziej naturalne. To nasze wspólne święta.

Dokładnie za tydzień rozpoczną się obchody od uroczystej sesji rady miejskiej w miejscu dla jej prac nietypowym...
To prawda. Uroczysta sesja, która mało będzie przypominać tradycyjne posiedzenia rady miejskiej, odbędzie się w Teatrze Letnim, który także jest jubilatem. Powstał sto dwadzieścia lat temu. Spodziewamy się wielu gości. Zaproszenia poszły do ponad stu osób. Będą wśród nich parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa oraz administracji rządowej na Kujawach i Pomorzu, będą goście z zaprzyjaźnionych miast w kraju i zagranicą, przedstawiciele resortu zdrowia, Honorowi Obywatele Ciechocin-ka, osoby zasłużone dla miasta i uzdrowiska.

Marcin Zajączkowski: - Łączenie obchodów jest naturalne.

Jak będzie ta sesja wyglądać?
Inaczej niż wszystkie inne, bo nie będzie klasycznych obrad z dokumentami i głosowaniami. Jedyna uchwała, jaka zostanie podjęta, dotyczyć będzie Roku Jubileuszowego. Obejrzymy film Teresy Kudyby „Ciechocinek uzdrawia potężnie”, będzie wystąpienia burmistrza Leszka Dzierżewicza i przedstawienie składu osobowego Honorowego Komitetu Roku Jubileuszowego. Będą wystąpienia gości, a także prezentacja multimedialna autorstwa pani Aldony Nocnej. Po zamknięciu obrad wystąpi ciechociński zespół Ajki.

Która z imprez jubileuszowych jest najbliższa szefowi PUC S.A.?
Kongres Uzdrowisk Polskich. To niewątpliwa nobilitacja dla naszego miasta i uzdrowiska, że będzie obradował u nas, akurat w roku swojego dwudziestopięciolecia. Cieszę się także z Kongresu Mediów Polskich, bo spodziewamy się około stu dziennikarzy z kraju. Liczę na dużą promocję Ciechocinka.

Pierwszego maja zaplanowana jest parada. Termin budzi komentarze, niekoniecznie pochlebne.
To prawda, sam miałem wątpliwości, czy pierwszy maja jest najszczęśliwszym terminem, ale to właśnie pierwszego maja rozpoczynano w Ciechocinku sezony kuracyjne przed wojną. Dlaczego nie mielibyśmy uszanować tej tradycji? Byłoby nieźle, gdyby takie parady były co roku.

Rozmawiała:Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.