To ostatnie tygodnie Gimnazjum nr 9

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudzinski
Małgorzata Goździalska

To ostatnie tygodnie Gimnazjum nr 9

Małgorzata Goździalska

Rada Miasta zdecydowała wczoraj o zamknięciu włocławskiej szkoły.

Uchwała o likwidacji Gimnazjum nr 9 podjęta! Za tym rozwiązaniem głosowało 10. radnych PO. Przeciw byli radni SLD, a radni PiS wstrzymali się od głosu.

Gimnazjum przy ul. Wojska Polskiego zostanie zamknięte 31 sierpnia. Uczniowie tej szkoły będą mogli od 1 września kontynuować naukę w Gimnazjum nr 14 przy placu Staszica, a młodzież uczęszczająca do oddziału przysposabiającego do pracy - w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Nowomiejskiej 25.

- Będzie też możliwość kontynuacji nauki w Gimnazjum nr 5, które jest bezobwodowe - podkreśla Agnieszka Biało-piotrowicz, dyrektor wydziału edukacji we włocławskim urzędzie miasta.

Co stanie się z nauczycielami przeznaczonego do likwidacji gimnazjum oraz pracownikami administracji i obsługi szkół? - Jeśli będą wolne miejsca w innych szkołach, to w pierwszej kolejności propozycję zatrudnienia otrzymają ci, którzy tracą pracę w Gimnazjum nr 9 - zapewniała dyrektor Białopiotrowicz.

Wiadomo już też, jakie plany mają władze miasta odnośnie budynku przy ul. Wojska Polskiego. W dalszym ciągu będzie wykorzystywany na cele oświatowe.

Władze miasta planują na ul. Wojska Polskiego przenieść z ul. Ogniowej Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Wtedy pomieszczenia po poradni zostaną przekazane Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie. Do budynku po Gimnazjum nr 9 ma też się przenieść z Zespołu Szkół nr 3 sekcja socjalna szkół.

Dlaczego władze miasta zdecydowały się na zamknięcie gimnazjum? Bo z roku na rok słabnie zainteresowanie tą szkołą, co skutkuje systematycznie zmniejszającą się liczbą kandydatów do klasy pierwszej. Obecnie w tej szkole uczy się w czterech oddziałach 81 uczniów. Tymczasem z danych demograficznych wynika, że w najbliższych latach liczba dzieci zameldowanych w obwodzie szkoły jeszcze bardziej zmniejszy się.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.