To ostatnie sprawdziany pierwszoligowców

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
DARK, TOMdzial.sportowy@pomorska.plLOS BARRIOS- ZAWISZA 1:2 (1:1)

To ostatnie sprawdziany pierwszoligowców

DARK, TOMdzial.sportowy@pomorska.plLOS BARRIOS- ZAWISZA 1:2 (1:1)

Tydzień pozostał do inauguracji rundy wiosennej I ligi. Zespoły Zawiszy, Chojniczanki i Olimpii czeka w weekend finalny test formy.

Zawisza kończył wczoraj zgrupowanie w Marbelli. Jeszcze wieczorem niebiesko-czarni rozegrali ostatnią grę kontrolną z trzecioligowym Los Barrios.

Bramki: Fernandez (31) - Angielski (6), Łukowski (82).
ZAWISZA: Kowalski - Kamiński, M’voto, Stawarczyk (46. Markić), Igumanović - Arel (70. Panajotow), Drygas (78. Gajewski) - Michalik (63. Łukowski) , Angielski (78. Jaskólski), Danielak (46. Kona) - Lewicki (70. Mica).

Zawisza pokonał trzecioligowy Los Barrios 2:1. Bydgoszczanie szybko objęli prowadzenie, potem stracili gola po strzale z rzutu wolnego Nucio Fernandeza, a w końcówce wygraną zapewnił rezerwowy Jakub Łukowski. Przypomnijmy, że wcześniej zawiszanie zremisowali z Dynamo Moskwa 1:1 i pokonali Amkar Perm 1:0.

Dzisiaj Zawisza wraca do kraju. Około 16 wylatuje z Malagi do Warszawy. W stolicy melduje się przed 20. Potem jeszcze podróż do Bydgoszczy.

Drużyna Chojniczanki ze zgrupowania w Niechorzu wróciła, jak się okazało, dzień wcześniej. Znaczną grupę zawodników dopadł bowiem wirus grypy i byli chwilowo wyłączeni z zajęć.

- Podleczyliśmy się jednak własnymi siłami uzupełniając elektrolity - mówi Mariusz Pawlak, szkoleniowiec zespołu. - Ale mogę zapewnić, że plan zgrupowania zrealizowaliśmy.

A nad czym drużyna się skupiła w treningach - podpytaliśmy szkoleniowca? - Z jednej strony podtrzymywaliśmy motorykę. Ale gross czasu zajęły nam nasze działania w defensywie i ofensywie. Ustawienie na boisku, konkretne zachowania w wymuszonych sytuacjach boiskowych. Treningi podporządkowaliśmy, przede wszystkim, naszej grze - informuje opiekun „Chojny”.

W Niechorzu Chojniczanka rozegrała dwa mecze kontrolne. Kotwicę pokonała 4:1, a trzy gole strzelił rywalom pozyskany z Dolcanu Ząbki Marcin Krzywicki. Nabytek drużyny był też zdobywcą bramki w zremisowym spotkaniu (1:1) z Błękitnymi Stargard.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prawdopodobny jest jeszcze jeden wartościowy transfer pomocnika - skrzydłowego.

Wszyscy zawodnicy, choć po powrocie nogi były trochę ołowiane, czują już głód gry o punkty. Za nim jednak zagrają mistrzowskie spotkanie z Sandecją, czeka ich jutro sparing z Zawiszą. To będzie ważna przymiarka personalna i taktyczna przed inauguracją ligi w Chojnicach.

Dzisiaj kończy się zgrupowanie Olimpii w Gutowie Małym. - Praktycznie wszystko, co sobie założyliśmy, zostało zrealizowane - stwierdził trener Jacek Paszulewicz. - Głównym założeniem było skupienie się na zagadnieniach taktycznych i wypracowaniu różnych schematów pod kątem tego, co chcemy grać. Prócz treningów mieliśmy także odprawy teoretyczne. Jedynym mankamentem było to, że musieliśmy trenować na sztucznej nawierzchni. Dopiero w ostatnich dwóch dniach udało się wejść na boisko naturalne - dodaje szkoleniowiec biało-zielonych.

DARK, TOMdzial.sportowy@pomorska.plLOS BARRIOS- ZAWISZA 1:2 (1:1)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.