Dominik Fijałkowski

To nie żart. W Inowrocławiu powstanie wirtualna kopalnia soli

Takie widoki podziwiać mają uczestnicy wycieczki po wirtualnej kopalni soli. Fot. album "Kopalnia Soli Solino" Takie widoki podziwiać mają uczestnicy wycieczki po wirtualnej kopalni soli.
Dominik Fijałkowski

Przy ulicy Rąbińskiej (część w Solankach) w Inowrocławiu zamiast hotelu-sanatorium powstanie... wirtualna kopalnia soli.

Kilka lat temu inowrocławskie media prezentowały wizualizację nowoczesnego obiektu. Miał stanąć przy brukowanej drodze, niedaleko Pijalni Wód Mineralnych "Inowrocławianka". Na wizualizacji się skończyło.

- Wycofuje się z tej budowy. Przyglądając się temu, co dzieje się w uzdrowiskach doszedłem do wniosku, że taka inwestycje po prostu się nie opłaca - mówi Janusz Radzikowski, inwestor i inowrocławski radny.

Inowrocławiowi przybędzie duża atrakcja turystyczna. Czytaj o niej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.