To już przesądzone - gmina Chojnice chce kupić budynek przy Drzymały w mieście

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

To już przesądzone - gmina Chojnice chce kupić budynek przy Drzymały w mieście

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Decyzja zapadła. Samorząd wiejski na pewno nie będzie partnerem miasta i powiatu przy zakupie frontu Wszechnicy Chojnickiej.

W urzędzie doszli do wniosku, że partnerstwo z miastem i powiatem nie jest tak dobrą opcją jak wymiana nieruchomości z prywatnym właścicielem dotychczasowej siedziby Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej na ul. Drzymały w Chojnicach.

Co gmina ma w zamian? To 2,25 ha gruntu w Swornegaciach, który zgodnie z opracowywanym właśnie planem ma być przeznaczony pod inwestycje typu hotel, usługi turystyczne, dom seniora itp.

Obecnie trwa wycena obiektu przy Drzymały i jest wstępne porozumienie, że dojdzie do wymiany nieruchomości, z ewentualną dopłatą, o ile będzie taka potrzeba.

Wbrew wcześniejszym pogłoskom nie przeniesie się tu Gminny Ośrodek Kultury ani Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Cały budynek ma być na potrzeby GZGK, ale dotychczasowi dzierżawcy nie muszą się martwić - gmina nie wypowie im umowy.

- My się cieszymy - komentuje wójt Zbigniew Szczepański. - Będziemy mieli swój budynek, nie będzie płacenia czynszu. Zresztą mam nadzieję, że to ostatnie nastąpi już po spisaniu umowy wstępnej.

- Nic na siłę - komentuje burmistrz Arseniusz Finster. - Skoro nie wyszło, to trudno.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.