To już ostatnia szansa na studia. Uczelnie nadal zachęcają kandydatów

Czytaj dalej
Fot. Fot. Karolina Misztal/ Archiwum
Anna Mizera Nowicka, Monika Jankowska

To już ostatnia szansa na studia. Uczelnie nadal zachęcają kandydatów

Anna Mizera Nowicka, Monika Jankowska

Nasze największe uczelnie znów rekrutują, mimo że już za trzy tygodnie zacznie się rok akademicki. Kandydatów szuka np. Politechnika Gdańska.

Do wyboru jest m. in. kierunek zielone technologie i monitoring oraz korozja, czyli studia stacjonarne I stopnia prowadzone na Wydziale Chemicznym. Politechnika Gdańska rusza z dodatkowym naborem właśnie dziś.

- Studenci zielonych technologii i monitoringu poznają wachlarz metod służących monitorowaniu środowiska, usuwaniu z niego zanieczyszczeń i przeprowadzaniu zielonych procesów przemysłowych. Studia te są prowadzone w dwóch językach - polskim i angielskim - wskazuje Ewa Lach z biura prasowego PG. - Korozja to kierunek poświęcony badaniu zjawiska degradacji materiałów. Walka z nim jest priorytetem we wszystkich dziedzinach gospodarki, a nawet w zakresie kultury i sztuki. Zajęcia na tych studiach pozwalają zapoznać się z najnowocześniejszymi technikami ochrony przed korozją oraz metodami jej badania.

Poza tym PG rozpoczyna nabór na stacjonarne studia II stopnia na kierunku geodezja i kartografia. Ale są też do wyboru studia zaoczne pierwszego stopnia - to analityka gospodarcza na Wydziale Zarządzania i Ekonomii oraz Oceanotechnika na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. Nadal można też walczyć o indeks studiów niestacjonarnych II stopnia na informatyce. Chętni, by zgłębiać naukę na tej uczelni, muszą się spieszyć. Mają tylko tydzień, by dodać wniosek w systemie eRekrutacja i złożyć komplet dokumentów do właściwej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Wyniki poznają 20 września.

Nadal rekrutuje też Uniwersytet Gdański. Wciąż poszukiwani są chętni do studiowania etnofilologii kaszubskiej. Uczelnia początkowo miała zrezygnować z prowadzenia pierwszego roku studiów (zgłosiło się zbyt mało chętnych), ale po fali krytyki i porozumieniu ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim postanowiła uruchomić kolejny nabór. Ci, którzy chcieliby studiować etnofilologię, czasu mają jednak naprawdę mało. Zakończenie internetowej rejestracji kończy się już jutro. Niestety, UG nie zdradza, ile osób do tej pory na etnofilologię się zapisało.

- Jeśli zapisze się wystarczająca liczba osób (minimum 20), to dwa dni później zostanie ogłoszona lista kandydatów, którzy wtedy będą mogli składać dokumenty. Komisja będzie je przyjmować do 21 września. Kierunek zostanie uruchomiony pod warunkiem złożenia dokumentów przez minimum 20 osób. Przy poprzedniej rekrutacji nie doszło do etapu składania dokumentów, a więc osoby zapisane w pierwszym naborze muszą zapisać się ponownie - informuje Monika Rogo z biura prasowego UG.

Etnofilogia to jednak niejedyny kierunek na uniwersytecie, na który wciąż można się zapisać. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na biznesie chemicznym, chemii czy ochronie środowiska, gdzie rekrutacja kończy się 18 września. Wszystkie wymienione kierunki są trzyletnimi studiami stacjonarnymi.

Ostatnich kandydatów szuka też gdańska Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu. Do 17 września mogą zgłaszać się ci, którym marzy się studiowanie turystyki i rekreacji.

Rekrutacja trwa również na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Wybrać można np. nawigację, informatykę albo bezpieczeństwo narodowe. Czas mija 20 września.

- Dodatkową rekrutację realizujemy na wszystkich kierunkach studiów cywilnych. Między innymi po to, aby nawet w przypadku, gdzie limity są wypełnione, dać szansę złożyć dokumenty tym osobom, które z jakichś przyczyn zapomniały to zrobić wcześniej. Chcemy mieć możliwość wybrania najlepszych z jak największej liczby chętnych - mówi Wojciech Mundt, rzecznik prasowy AMW.

Anna Mizera Nowicka, Monika Jankowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.