Jolanta Młodecka

To jest mała szkoła z dużymi tradycjami

Uczniowie szkoły podstawowej w Paniewie zawsze pamiętają o  święcie mamy, taty, czy dziadków - dla nich uczą się piosenek. Fot. Jotem Uczniowie szkoły podstawowej w Paniewie zawsze pamiętają o święcie mamy, taty, czy dziadków - dla nich uczą się piosenek.
Jolanta Młodecka

Szkoła Podstawowa w Paniewie, gm. Topólka nosi imię Franciszka Becińskiego, kujawskiego poety.

Już sam ten fakt może świadczyć, jak ważne dla tej społeczności jest kultywowanie regionalnych tradycji. Dzieciom wpajane są też podstawowe wartości, takie jak szacunek dla osób starszych. Dlatego nigdy nie zapomina się tu o święcie mamy, taty, czy dziadków. Co udowodniły ostatnio zapraszając dziadków na uroczystą akademię. Temu miłemu zaproszeniu nie odmówił żaden senior.

- Żeby wszystkich pomieścić na takich uroczystościach, współpracujemy z GOK w Topólce i tam najczęściej organizujemy spotkania - zapewnia dyrektor Barbara Wieser. - To są zawsze uroczystości środowiskowe, a to oznacza, że organizujemy je wspólnie z Radą Rodziców, zapraszamy na nie mieszkańców i władze samorządowe.

Równie udane, pełne radości, były ferie i choinkowa zabawa z Mikołajem i prezentami.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.