To jest czas jasełek. Po polsku i po kaszubsku

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

To jest czas jasełek. Po polsku i po kaszubsku

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Po raz dwunasty uczniowie przedszkoli, szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Konkursie Jasełek w Języku Kaszubskim.

Grupy, które zgłosiły udział w konkursie, były bardzo dobrze przygotowane, miały wspaniałą oprawę muzyczną, nowe piosenki bożonarodzeniowe i pastorałki oraz piękne stroje.

W jury konkursu zasiadły: Katarzyna Główczewska, Danuta Miszczyk i Ewelina Styp Rekowska.

W kategorii przedszkola I miejsce zajęła grupa jasełkowa „Iskierki” z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Św. Józefa w Brusach za widowisko pt. „Goście u żłóbka”, II miejsce wywalczyła grupa jasełkowa „Motyle” z Przedszkola nr 1 w Brusach, która zaprezentowała przedstawienie pt. „Boże Narodzenie”, III miejsce przyznano grupie jasełkowej „Stokrotki” z Przedszkola nr 1 w Brusach, która zaprezentowała przedstawienie pt. „Narodził się w stajni Jezus”.

W kategorii szkoły podstawowe: I miejsce otrzymała grupa jasełkowa z Zespołu Szkół w Lubni za widowisko pt. „Wigilijné ôstczi” Brygidy Bulczak.

W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła grupa jasełkowa z Zespołu Szkół w Lubni za przedstawienie pt. „Kaszëbsczé jasełka” Anny Bartkowskiej

Jury przyznało nagrody indywidualne za grę aktorską: Jakubowi Sinieckiemu za rolę pastuszka oraz Marcie Musze za rolę króla Heroda. Laureaci otrzymali słodki poczęstunek, dyplomy oraz wejściówki na warsztaty w Chacie Kaszubskiej. Za I miejsca grupy zwycięzcy otrzymali „Bruska”, maskotkę ufundowaną przez burmistrza Witolda Ossowskiego. Grupa jasełkowa z Gimnazjum w Lubni otrzymała bezpłatną wejściówkę na basen ufundowaną przez Park Wodny w Chojnicach.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.